USPEŠAN DAN ZA NAŠE: PET IGRAČA, SEDAM GOLOVA (VIDEO)

Petorica bivših fudbalera Partizana upisalo se danas u listu strelaca.

Svakako najzapaženiji je nastup Aleksandra Mitrovića koji je sa dva gola trasirao Fulamu put ka pobedi nad Sautemptonom i sa ukupno 7 pogodaka trenutno deli drugo mesto na listi strelaca Premijer lige.

Dvostruki strelac bio je i Leandre Tavamba čiji je Tavon slavio na gostovanju Etifaku rezultatom 2:4 nakon velikog preokreta. Kamerunac je najpre smanjio na 2:1 u 30. minutu da bi u 72. sa bele tačke doneo vođstvo gostujućem timu. Robusni napadač sa 7 golova trenutno deli prvo mesto na listi strelaca prvenstva Saudijske Arabije zajedno sa Bafetimbijem Gomisom.

Miralem Sulejmani nastavlja sa sjajnim izdanjima u dresu Jang Bojsa. Vihorni vezista danas je doneo pobedu braniocu titule protiv Lugana, golom iz slobodnog udarca u 83. minutu. Sulejmaniju je ovo peti pogodak a sa 9 asistencija je trenutno vodeći asistent švajcarskog šampionata.

Strelac je bio i Nemanja Rnić u okršaju Volfsbergera i Matersburga.

Još jedan bivši štoper Partizana postigao je pogodak danas, u pitanju je Vojislav Stanković koji je pogodio na gostovanju Kešli – 1:2.