PARTIZAN NAKON MNOGO DRAME SLOMIO TRENTO

Košarkaši Partizana zabeležili su drugu pobedu u Evrokupu savladavši Trento rezultatom 76:71 (22:7, 14:25, 20:17, 20:22).

Smušeno su obe ekipe otvorile meč, domaći su bez potrebe forsirali šut za tri dok su gosti napravili seriju grešaka u napadu. Crno-beli su se prvi trgli i uspeli da povedu sa 11:1. U istom ritmu Trinkijerijevi izabranici su do kraja prve deonice stekli maksimalnih +15 – 22:7.

Trento otvara drugu četvrtinu sa 8 vezanih poena, Lendejl i Pejdž za kratko vraćaju dvocifrenu prednost ali je bilo očigledno da je prepoznatljiva odbrana italijanske ekipe izbacila iz ritma crno-bele (26:20). Domaći nisu imali rešenja za Jovanovića, zatajio je i napad pa je gostujuća ekipa u nekoliko navrata imala šansu da priđe na manje od 4 poena zaostatka a na veliki odmor otišlo se sa rezultatom 36:32.

Sjajno su Pejdž i Lendejl otvorili drugo poluvreme pa je Bruskalja morao da reaguje tajm-autom nakon nešto manje od dva minuta igre – 43:34. Usledila je reakcija, 6 vezanih poena i napad za izjednačenje koji nije iskorišćen a Gegić zatim na kratko prekida ovaj nalet, da bi večeras nezaustavljivi Jovanović sa linije za slobodna bacanja doveo svoju ekipu na samo poen zaostatka – 45:44. Jovanović je ubrzo isključen zbog udaranja Jankovića laktom. Utakmica je u potpunosti izgubila ritam u nastavku trećeg perioda, obe ekipe su grešile u serijama, da bi Zagorac sa 5 vezanih poena omogućio Partizanu 7 poena prednosti pred četvrtu četvrtinu – 56:49.

Predvođen trilingom Zagorac – Lendejl – Si Partizan otvara četvrtu četvrtinu serijom 8:0. Ponovo je usledio pad u igri domaćeg tima pa Trento vezuje 10 poena. Lendejl i Si prekidaju ovu seriju ali zahvaljujući Foraju i Betinju gosti prilaze na minus 3 – 70:67. Srećom po crno-bele iskusni Argentinac nije uspeo da pogodi neka od slobodnih bacanja pa prednost nije u potpunosti anulirana. Ponajviše zahvaljujući Marinkoviću i Gegiću domaći uspevaju da zadrže vođstvo do kraja i trijumfuju rezultatom 76:71.

Partizan: Pejdž 16 (6as), Si 7, Marinković 10, Gegić 4, Pecarski, Braun, Zagorac 12, Janković 4 (6sk, 2bl), Lendejl 18, Gagić, Nikolić 5.