PARTIZANU POBJEDA NA ANDREINOM DEBIJU

Andrea Trinkijeri je debitovao pobjedom na klupi Partizana, i to na gostovanju u Mitrovici.

Parni valjak je fenomenalno počeo utakmicu, Marinković je pokazao da je u odličnoj formi i pogodio 2 trojke odmah na početku. Partizan je igrao mnogo bolju i požrtvovaniju odbranu. Džok Lendejl je fenomenalno odigrao prvu četvrtinu, postigao je 6 poena, uhvatio isto toliko skokova i iz pika odlično razigravao. Rade Zagorac je svojim povratkom na teren pokazao koliko znači ovom timu i uz Vanju Marinkovića i Džoka Lendejla prevodio crno bele. Partizan je na prvi kratki odmor otišao sa +9, 15:24.

U drugoj četvrtini Mega je očekivano agresivnije krenula, ali je Partizan kontrolisao utakmicu, Marinković i Zagorac su nastavili u istom ritmu, a priključio im se i Đorđe Gagić sa nekoliko odličnih poteza. Nakon 20 minuta igre, Partizan je imao +7, 35:46.

Očekivala se reakcija Mege nakon poluvremena, ali je to kratko trajalo, crno beli su odbili prvi nalet i otišli na maksimalnih +17 u tim momentima. Na kraju četvrtine, 55:69.

U četvrtoj četvrtini Mega je najopasnije priprijetila. Domaći su na krilima Bitadzea došli i na -5. Ipak, tada je stvar u svoje ruke uzeo Bondža Si i svojim trojkama donio sigurnost Partizanu i pobjedu. Tačku na utakmicu stavio je onaj ko je i počeo, Džok Lendejl. Partizan je na kraju slavio protiv, do ovog momenta, nepobjedive Mege rezultatom 74:81.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Vanja Marinković i Rade Zagorac sa po 17 poena. Zagorac je takođe imao i 7 skokova. Pratio ih je fenomenalni Džok Lendejl sa 13 poena i 9 skokova, a treba istaći i Bondžu Sija koji je bio iks faktor kada se lomilo. Francuz je postigao 12 poena, od toga 3 trojke.

Narednu utakmicu Partizan igra pred svojim navijačima u utorak. Protivnik će biti ekipa Trenta.

Partizan: Pejdž 9 (6as, 2uk), Si 12, Marinković 17 (5sk, 2uk), Gegić, Pecarski, Braun, Zagorac 17 (7sk, 2uk), Janković 1, Lendejl 13 (9sk, 4as, 2uk, 2bl), Gagić 10, Nikolić 2.