KOŠARKAŠICE DEKLASIRALE SPARTAK

Crno-bele zabeležile su treću pobedu savladavši na domaćem terenu ekipu Spartaka rezultatom (28:17, 16:13, 20:9, 22:22).

Nakon izjednačenog uvoda, domaća ekipa polako ali sigurno preuzimala je kontrolu nad utakmicom i već do prve pauze stekla dvocifrenu prednost zahvaljujući velikom broju napadački raspoloženih – 28:17.

Nakon 4 uvodna poena gošći naše predvođene nezaustavljivom Ivankom Matić odgovaraju serijom 9:0, a zatim crno-bele visoku prednost bez problema održavaju do poluvremena – 44:30.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala domaćoj ekipi koja je ekipi Spartaka dozvolila samo 9 poena pa je bilo jasno da su gošćama šanse za povratak u meč minimalne – 64:39.

U poslednjoj deonici došlo je do malog opuštanja ali je prednost sa kraja treće četvrtine ipak bez problema sačuvana.

Partizan: Matić 23 (7sk), Mitrović 9 (14sk), Stepanović 19 (14sk, 5as, 3uk), Rajić 14 (8sk, 5as, 2uk), Inđić 8 (10as), Ignjatović 2, Lazić 6, Repac 3, Samardžić, Bukvić 2, Đoković.