PRVA ČETVRTINA KOŠTALA CRNO-BELE PORAZA U TURSKOJ

Ekipa Turk Telekoma je savladala Partizan nakon još jedne veoma loše utakmice Parnog valjka. Turk Telekom – Partizan 77:72 (28:14, 18:18, 16:20, 15:20).

Prva četvrtina je počela loše, crno-beli su ušli veoma mlako u utakmicu i turski predstavnik je vrlo brzo otišao na dvocifren zaostatak. Jedini raspoložen u ekipi Partizana je bio Vanja Marinković, takođe, Pejdž je pogodio neke šuteve. Na kraju prvog desetominutnog perioda domaći su imali prednost od 14 razlike, 28:14.

U drugoj četvrtini Partizan je nastavio u sličnom ritmu, činjenica da su crno-beli za 14 minuta igre postigli isto toliko poena je bila poražavajuća. Ipak, izabranici Ace Matovića uspjevaju da održe kakav takav priključak i na poluvrijeme odu sa -14, 46:32.

Zaigrao je Parni valjak bolje u drugom poluvremenu, ali nakon ukradene lopte Vanje Marinkovića za -10, Turk pogađa 2 trojke i spriječava Partizanov povratak. Ovu četvrtinu je Partizan dobio rezultatom 20:16 – 62:52.

U posljednih 10 minuta ušlo se sa +10 za domaće. Partizan je imao 4 uzastopna napada koja nije iskoristio, domaćin je to kaznio i do kraja utakmice vodila se bitka za razliku. Ipak, jedino pozitivno u večerašnjem meču jeste što je izbjegnut lošiji rezultat. Na kraju je bilo 77-72 za domaće, zahvaljujući 2 trojke u posljednja 2 napada Pejdža i Nikolića. Ovim minimalnim porazom zadržane su šanse za nokaut fazu.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Vanja Marinković sa 28 poena, uz 4 ubačene trojke i 5 asistencija. Markus Pejdž ga je pratio sa 14 poena i 4 asistencije. Aleksej Nikolić je ubacio 9, a Džok Lendejl 8 poena uz 14 skokova.

Sledeću utakmicu Partizan igra u Mitrovici u subotu. To će ujedno biti i prilika za debi novog trenera Partizana, Andree Trinkijerija.

Partizan: Pejdž 14, Si 2, Marinković 28 (5as, 2uk), Gegić, Veličković 2, Pecarski, Braun, Zagorac 2, Janković, Lendejl 8 (14sk, 2uk), Gagić 7, Nikolić 9.