ODBOJKAŠI NAKON VELIKE BORBE ISPALI IZ KUPA

Odbojkaši Partizana završili su učešće u osmini finala nacionalnog Kupa nakon poraza u Novom Pazaru 3:2 (25:17, 21:25, 30:28, 18:25, 15:12).

Pazarci su već u ranoj fazi prvog seta stekli prvu opipljivu prednost (6:2), naši momci u nekoliko navrata prilaze na samo dva poena zaostatka, međutim, pri rezultatu 18:16 domaća ekipa pravi seriju 6:0 i dobija prvi set – 25:17.

Na krilima Ćuka gosti mnogo bolje otvaraju drugi set, ipak, domaća ekipa zahvaljujući uspešnom bloku i poenima iz servisa pravi seriju 5:0 i preuzima vođstvo – 14:11. Kako je stečeno, vođstvo je i izgubljeno, nekoliko grešaka na servisu i u napadu donosi crno-belima preokret – 14:15. Nakon servis greške Jokanovića Žugić blokovima donosi novi dobar momentum i seriju poena svom timu što će, ispostaviće se, biti prelomni momenat ove deonice – 21:25.

U trećem setu gledali smo pravu rovovsku borbu i rezultatsku klackalicu, usledila je igra živaca koju su zahvaljujući Blagojeviću i Eremiću dobili domaći – 30:28.

Na sličan način počeo je i četvrti set, sve do polovine igre u ovom periodu kada crno-beli polako preuzimaju inicijativu i vođstvo, malo po malo uvećavaju prednost i na kraju ubedljivo dobijaju – 18:25.

Zahvaljujući blokovima Ćuka i Janića Partizan je bolje otvorio taj brejk, ipak, u nastavku gosti sem Janića nisu imali igrača raspoloženog za igru pa su Pazarci uspeli da dobiju meč – 15:12.