PAKAO PIONIRA PROGUTAO ZENIT!

Ekipa Partizana savladala je favorizovanog gosta rezultatom 89:82 (21:22, 18:24, 26:19, 24:17).

Partizan je očajno otvorio meč, nakon poena Marinkovića sa penala gosti odgovaraju sa 10 vezanih poena, da bi zatim crno-beli uzvratili serijom 6:0. Rejnolds odbija ovaj nalet domaće ekipe, gosti ponovo preuzimaju kontrolu i vraćaju maksimalnu prednost – 12:20. Partizan odgovara dobrom odbranom i sa 7 vezanih poena a Zenit na prvi odmor nosi minimalnu prednost – 21:22.

Nakon dobrog otvaranja druge četvrtine igra domaćih postala je potpuno neorganizovana pa je ruska ekipa stekla dvocifrenu prednost za nešto više od tri minuta igre – 26:36. Ponajviše zahvaljujući Lendejlu crno-beli u jednom momentu spuštaju razliku na 3 poena zaostatka, međutim Zenit na poluvreme nosi opipljivu prednost zahvaljujući Rejnoldsu i Mekelu – 39:46.

Čankova ekipa je bolje otvorila drugo poluvreme predvođena Lendejlom koji pogađa dve trojke i pri rezultatu 47:51 tera trenera gostiju da zatraži tajm-aut. Usledile su tri ukradene lopte, jednom Si, dva puta Zagorac i Partizan vodi! Zagorac je i u nastavku bio nerešiva enigma za goste, pa na nešto više od 4 minuta do kraja treće četvrtine i po treći put tera Karaševa na tajm-aut (61:55). Usledio je loš period kada je u pitanju napadačka igra crno-belih što Zenit koristi i do kraja treće deonice stiže do izjednačenja – 65:65.

Pola vremena u četvrtoj četvrtini gledali smo rezultatsku klackalicu i igru poen za poen gde je Utof igrao maltene sam protiv svih i držao rusku ekipu u egalu. Nakon trojke Sija i poluhoroga Gagića Partizan na dva minuta do kraja stiže na plus 5 – 83:78. Usledila je dobra odbrana a zatim Gagić uvećava vođstvo da bi na minut i 14 do kraja zaradio petu ličnu grešku. Crno-beli su bez greške odigrali finiš i zasluženo slavili – 89:82.

Partizan: Pejdž 7 (6as), Si 12, Aranitović, Marinković 12, Gegić 1, Pecarski 2, Zagorac 16 (6as, 5uk), Lendejl 16 (6sk), Gagić 12, Nikolić 11.