OD SJAJA DO OČAJA – PORAZ KOŠARKAŠICA U NOVOM SADU

Košarkašice Partizana poražene su na gostovanju ekipi Novosadska ŽKA rezultatom (16:30, 21:10, 34:16, 23:14).

Već u ranoj fazi utakmice gošće su napravile seriju 11:0 i stigle do visoke prednosti – 2:14. Sem jednog kratkog naleta Novosađanke nisu mnogo pokazale u nastavku prvog dela igre pa su crno-bele na prvi odmor ponele visoku prednost – 16:30.

Domaće su mnogo bolje ušle u nastavak utakmice, usledio je veliki pad u igri naših i prednost je krenula da se topi – 33:35. Ipak, bilo je dovoljno prisebnosti u našim redovima da se ne dozvoli potpuni preokret do poluvremena – 37:40.

Na našu žalost, situacija se nije promenila ni u trećoj četvrtini pa je tri i po minuta bilo dovoljno Novosađankama da prvi put stignu do vođstva a zatim se odmaknu i na +6 – 53:47. Usledio je potpuni krah igre naše ekipe, što su domaće iskoristile da do kraja ovog perioda steknu visoku prednost – 71:56.

U ranoj fazi četvrte četvrtine postalo je jasno da će biti zabeležen visok poraz, razlika je ubrzo otišla na preko 20 poena a konačan rezultat glasio je 94:70.

Partizan: Mitrović 9 (11sk, 2uk), Stepanović 11, Jovanović, Katić 23, Popović 10, Rajić 8, Inđić 7, Ignjatović, Todorović 2, Repac, Samardžić.