PORAZ U ITALIJI NA STARTU EVROKUPA

Ekipa Partizana poražena je u prvom kolu Evrokupa na gostovanju u Trentu rezultatom 82:73 (17:24, 26:19, 19:15, 20:15).

Obe ekipe su bile izuzetno raspoložene na početku meča da bi kako je prva četvrtina odmicala gosti preuzimali inicijativu i na polovini ovog perioda igre stigli do ozbiljnije prednosti – 10:19. Ostatak prve četvrtine obeležila je agresivna odbrana oba tima a na prvi odmor otišlo se sa rezultatom 17:24.

Trento je mnogo bolje otvorio drugu četvrtinu i za nešto manje od 4 minuta igre prišao na samo poen zaostatka – 29:30. Tajm-aut Čanka trgao je gostujuću ekipu koja se konsolidovala i ponovo preuzela kontrolu nad utakmicom, te u naredna tri minuta stigla do maksimalnih plus 9 (34:43). Nesportska Gagića izbacila je iz ritma crno-bele i omogućila domaćoj ekipi da do odlaska na odmor napravi seriju 9:0 – 43:43.

Agresivna odbrana Trenta, druga nesportska Gagića, dva brza faula Lendejla, sve su to bili faktori koji su uticali na to da se igra Partizana raspadne a italijanska ekipa stigne do opipljivije prednosti – 57:48. Čanak je u nastavku uspeo da pronađe dobru defanzivnu petorku, proradio je donekle i napad pa se na poslednji odmor otišlo sa 4 poena zaostatka – 62:58.

Nakon trojke uz faul Pejdža delovalo je da se gosti potpuno vraćaju u igru, međutim usledio je napadački post pa Italijani predvođeni Forajem ponovo stižu do dvocifrene prednosti – 71:61. Sem Pejdža u gostujućem timu nije bilo raspoloženih u ostatku meča pa je Trento na kraju slavio rezultatom 82:73.

Partizan: Pejdž 16, Si, Aranitović, Marinković 19, Gegić 3, Veličković, Pecarski 4, Gavrilović, Zagorac 9 (9sk), Lendejl 11 (6sk), Gagić 2, Nikolić 9.