REMI NA ČAIRU, SRAMNO SUĐENJE MAŽIĆA

U derbiju 10. kola fudbaleri Radničkog i Partizana odigrali su nerešeno, 2:2 (1:0).

Domaćin je zapretio već u 3. minutu preko Ranđelovića koji se sa leve strane stuštio ka golu i šutirao ali je Stojković bio na visini zadatka.

Tri minuta kasnije velika šansa na drugoj strani, Janković je izbacio u prostor Šćekića koji je sam pred golom Nišlija ali njegov šut iskosa sa desne strane završava pored gola.

Nakon perioda zatišja u kome je Partizan oštećen za jedan nepostojeći ofsajd Radnički stiže do vođstva golom Haskića u 34. minutu.

Gosti su odmah zaigrali agilnije, dva minuta kasnije Rikardo šutira glavom, Ristić odbija do Zakarića koji je iz idealne pozicije umesto u prazan gol loptu poslao u stativu, u nastavku ona stiže do Jankovića čiji udarac Pankov blokira rukom, a Mažić iako je bio u idealnoj poziciji ne svira penal.

U finišu poluvremena Miletić je lepo ušao sa leve strane, dobio idealnu loptu od Rikarda ali je u ključnom momentu izblokiran od strane Bondarenka.

Na startu drugog poluvremena hladan tuš, velika greška Miletića koju kažnjava Stojanović.

Crno-belima nije preostalo ništa nego da sve karte bace na napad, Nikolić je dobro pokušao u 55. minutu ali je Ristić krajnjim naporom uspeo da spreči gol.

Dva minuta kasnije Drinčić je sjajno potegao iz slobodnjaka, Stojković brani.

Lepo je potegao Šćekić sa distance u 74. minutu ali lopta odlazi pored gola.

U 79. minutu gosti su uspeli da smanje zaostatak, strelac lepog gola bio je Nikolić a asistent Janković.

Već u narednom napadu Mitrović se na drugoj strani našao u sjajnoj prilici ali je sa 5 metara glavom šutirao preko gola.

Mrkić je u 83. minutu imao veliku priliku nakon kontre ali je Stojković bio uspešniji.

Promašaje Nišlija kaznio je Miletić u 85. minutu nakon fenomenalne asistencije Pantića.

Dva minuta pre isteka regularnih 90 Pantić je lansirao bombu sa distance ali Ristić krajnjim naporom loptu odbija u korner.

U nadoknadi vremena domaći su imali dve prilike, najpre je dobar pokušaj Stanisavljević iz slobodnog udarca Stojković odbranio da bi zatim Valijente izblokirao Stojanovića koji je šutirao iz srca šesnaesterca.

Partizan: Stojković, Miletić, Marković, Valijente, Miletić (55′ Urošević), Zdjelar (49′ Nikolić), Šćekić, Zakarić, Pantić, Janković, Rikardo.