PORAZ KOŠARKAŠICA U VEČITOM DERBIJU

Košarkašice Partizana pretrpele su poraz u duelu sa večitim rivalom 69:79 (17:24, 15:23, 20:8, 17:24).

Skoro celu prvu četvrtinu gledali smo izjednačenu igru sve do poslednjih minut i po kada gošće prave seriju 6:0 i na prvi odmor nose opipljivu prednost – 17:24.

Obe ekipe otvorili su drugi period igre sa po jednom mini serijom, crveno-bele su zatim ušle u mnogo bolji ritam i na nešto manje od tri minuta do kraja poluvremena stigle do ogromne prednosti – 23:39. Nisu crno-bele uspele do kraja poluvremena da pronađu napadački ritam pa su gošće na veliki odmor ponele visoku prednost – 32:47.

A u trećoj četvrtini rapsodija Partizana. Domaće su zaključale prilaz svom košu, sjajna odbrana ispraćena je napadačkim učinkom i do kraja trećeg perioda crno-bele su ponovo u igri – 52:55.

Na početku četvrte četvrtine naše devojke dolaze i do vođstva, da bi usledilo 7 vezanih poena gošći koje su dobile zamajac tom serijom. Crno-bele su uspele još jednom da se primaknu na 3 poena zaostatka, međutim, snage za potpuni preokret nije bilo a gošće na kraju stižu do ubedljive pobede – 69:79.

Partizan: Matić 17 (14sk), Mitrović 13, Stepanović 2 (7sk), Katić 18 (3uk), Inđić 8 (6sk), Jovanović, Rajić 7 (7sk, 2bl), Popović 4.