ODBOJKAŠICE PALE U TAJ-BREJKU

Odbojkašice Partizana poražene su u prvom kolu domaćeg šampionata na gostovanju u Rumi rezultatom 3:2 (23:25, 25:18, 22:25, 25:22, 15:9).

Tokom celog prvog seta obe ekipe su naizmenično postizale poene u serijama. Sredinom ovog perioda igre naše devojke su stekle 4 poena prednosti (13:17), da bi domaće odbojkašice u finišu prišle na poen zaostatka – 20:21. Greškama domaćih i uspešnim blokovima crno-bele su ipak uspele da prvi set prelome u svoju korist – 23:25.

Drugi set pripao je domaćoj ekipi, naše devojke držale su priključak do finiša kada Rumljanke stiču prednost od 5 poena (20:15) i zatim rutinski privode ovaj period igre kraju – 25:18.

Treći set bio je izuzetno zanimljiv, ekipe su se smenjivale u vođstvu, na momente igrajući poen za poen, na momente u serijama.  U samom finišu Kubura i Sejat prelomile su u našu korist i donele vođstvo – 22:25.

Naše devojke su sjajno ušle u četvrti set i u ranoj fazi stigle do opiljive prednosti – 5:9. Usledio je pad u igri što domaće koriste i u potpunosti preokreću nakon dve serije – 14:12. Usledila je žargonski rečeno rovovska borba i u finiš se ulazi sa nerešenim rezultatom – 20:20. Rumljanke vezuju tri poena što je bilo dovoljno za izjednačenje u set količniku – 25:22.

Nakon izjednačenog početka domaće su pri rezultatu 8:7 vezale tri poena što je, ispostaviće se, bilo dovoljno za pobedu – 15:9.