HRABROM PARTIZANU DRAMA U ZAGREBU

Košarkaši Partizana su savladali Cedevitu poslije drame, rezultatom 84:87.

Odlično su izabranici Nenada Čanka počeli utakmicu, sa dosta trčanja su uspjeli da nadmudre Cedevitu i tako se odmah na početku odlijepe na dvocifren plus. Na kraju prve četvrtine je bilo +11 za goste, 17:28. Odličnu partiju nagovijestio je Vanja Marinković sa dvije trojke.

U drugoj četvrtini parni valjak nastavlja da melje, Aleksej Nikolić i Amar Gegić su igrali fenomenalnu odbranu, tjerali igrače Cedevite na izgubljene lopte u serijama. Zahvaljujući odličnoj odbrani, kao i odličnom napadu, crno – beli su i ovaj period dobili sa dvocifrenim plusom i na odmor otišli sa velikih +21, 32:53.

Treća četvrtina je počela serijom Cedevite, Kobs, Bel i Benite su pogađali trojke, pa su “Sokići” odmah smanjili na pristojnijih -11. Partizan je u tom periodu bio bez ideje, dosta se griješilo u napadu, pa je Cedevita treću četvrtinu dobila sa 8 razlike, a u odlučujućih 10 minuta se ušlo rezultatom 58-71.

Početak četvrte četvrtine najavio je pravu dramu, domaći su pogađali trojke, a Partizan je držao Vanja Marinković. Cedevitu su nosili Benite i Bel sa svojim pogocima preko ruke, pa je u jednom momentu Partizan imao samo poen prednosti. U samoj završnici lopta je išla u ruke Vanje Marinkovića, koji je pogodio većinu svojih bacanja, pa je Partizanu donio dobru situaciju u posljednjem posjedu. Fauliran je bio Sani Aranitović na 2 sekunde do kraja, pogodio je jedno bacanje, a Eldžin Kuk je promašio šut sa tri četvrtine terena. Konačan rezultat bio je 84:87. Partizan je na ovaj način slavio tek drugi put u 14 utakmica u Zagrebu protiv Cedevite.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Vanja Marinković koji je odigrao fenomenalnu partiju. Postigao je 25 poena, pogodio 4 trojke i iz igre šutirao odličnih 58%. Đorđe Gagić je imao veoma dobru rolu, ubacio je 13 poena, uhvatio 8 skokova. Dvocifreni su još bili Džok Lendejl sa 11 i Rade Zagorac sa 12 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Crno – beli sledeću utakmicu igraju protiv ekipe Trenta u Evrokupu. Ta utakmica je na programu u četvrtak, od 20:30.

Partizan: Pejdž 9, Aranitović 5, Marinković 25, Gegić 6, Veličković 4, Gavrilović, Zagorac 12 (7sk), Lendejl 11, Gagić 13 (8sk), Nikolić 2 (3uk).