ĐERLEKOV PRVENAC I POBEDA U LAZAREVCU

Fudbaleri Zorana Mirkovića uspešno su startovali u domaćem kupu savladavši na gostovanju Kolubaru rezultatom 1:2 (0:1).

Nakon nešto sporijeg početka gostujuća ekipa je zaigrala malo agilnije što je rezultiralo golom Nikolića u 19. minutu.

Crno-beli su, očekivano, kontrolisali igru, ali do kraja prvog poluvremena konkretnijih pokušaja nije bilo.

Partizan je od početka drugog poluvremena krenuo ozbiljno da pritiska i plete mrežu oko gola domaćina što je krunisano u 49. minutu golom Đerleka, njegovim prvim u zvaničnim utakmicama. Urošević je oštro centrirao sa leve strane a mladi vezista sa nekih desetak metara matirao Tanasijevića.

Pritisak nije jenjavao, gosti su konstantno napadali pa je u narednih nekoliko minuta Tanasijević morao da interveniše nakon pokušaja Uroševića i Miletića.

Pravo niotkuda, nakon smušene reakcije Partizanove odbrane Matijević je uspeo da smanji zaostatak u 76. minutu lepim udarcem sa nekih 17 metara.

U dobroj poziciji našao se Nikolić u 83. minutu ali je njegov udarac izblokiran.

Kolubara je uspela da zapreti još jednom u finišu ali promene rezultata nije bilo.

Partizan: Kljajić, Vulićević (64′ Cucin), Miletić, Ostojić, Urošević, Smiljanić, Kosović, Ilić (74′ Janković), Ivanović (81′ Šćekić), Đerlek, Nikolić.