REMI NA STARTU SEZONE

Rukometaši Partizana remijem su započeli novu sezonu u SRLS.Partizan-Metaloplastika 25:25 (12:10).

Prva utakmica u sezoni i sasvim logično i jedan i drugi tim su dosta stegnuto ušli u utakmicu sa dosta kontrolnih grešaka. Partizan je golovima Šotića iz kontre i golom Radovanovića poveo sa 2:0, odgovorili su gosti sa dva brza gola, da bi onda ponovo Šotić i Radovanović kreirali novu seriju našeg tima, te je Partizan na polovini prvog poluvremena vodio sa 5:2. Do kraja prvog poluvremena blaga rezultatska prednost je bila na strani našeg tima. U poslednjih minut se ušlo rezultatom 11:9 nakon čega trener Butulija traži tajm-aut, a Radovanović postiže svoj četvrti gol za naš tim, ipak gosti brzim centrom uspevaju u poslednjim sekundama poluvremena da sa dva gola zaostatka odu na veliki odmor (12:10). Treba istaći da je odličan bio golman Trnavac u prvih 30 minuta, kao i to da su obe ekipe zbirno promašile čak 5 sedmeraca.

Tim iz Šapca dosta bolje započinje drugo poluvreme, pravi seriju 5:1, te dolazi do vođstva 15:13 u 35. minutu što je primoralo Butuliju da zatraži novi minut odmora. Đuričić je tada uneo dosta energije u naš tim, ali gosti nisu davali rezultatsko preimućstvo. Ipak, najviše zahvaljujući Đuričiću Partizan dolazi do rezultatskog poravnanja (22:22, 23:23). Tada veliku šansu da naš tim dovede do prednosti ne koristi Jovanović, gosti sa druge strane dobijaju igrača više koga maksimalno materijalizuju i dolaze do 2 gola prednosti. Delovalo je da se mladi tim Partizana neće izvući iz ove situacije imajući u vidu da je do kraja ostalo svega 3 minuta. Ipak, kapiten Darko Stevanović kao i Luka Minić uz danas sjajnog Trnavca pobrinuli su se da ipak jedan bod večeras ostane na Banjici.

U narednom kolu ekipa Partizana gostovaće u Zubinom Potoku ekipi Mokre Gore.