CRNO-BELI POKLEKLI U PRODUŽETKU

Ekipa Partizana poražena je nakon produžetka u polufinalu ABA Superkupa, branilac titule u regionalnom takmičenju slavio je rezultatom 87:90 (24:19, 25:24, 18:22, 9:11, 11:14).

U ranoj fazi utakmice igralo se koš za koš da bi zatim crno-beli napravili seriju 10:0 – 17:7. Budućnost nakon Džikićevog tajm-auta ubrzo odgovara sa 9 vezanih poena. Na krilima Zagorca Partizan odbija ovaj nalet i sa serijom 6:0 okončava prvi period igre – 24:19.

Gordić sa 8 poena donosi prednost svom timu nakon dva minuta igre u nastavku (26:27) da bi crno-beli na krilima maestralnog Lendejla ponovo preuzeli kontrolu nad igrom i vođstvo – 36:29. Erl i Koti Klark u narednih nekoliko minuta vraćaju svoj tim u egal, da bi Zagorac i Pejdž u samom finišu poluvremena vratili svom timu opipljiviju prednost – 49:43.

Podgoričani otvaraju drugo poluvreme sa 5 vezanih poena i teraju Čanka da reaguje minutom odmora već nakon nešto više od minuta igre. Gledali smo ratničku košarku i rezultatsku klackalicu, s tim da je Partizan u nekoliko navrata propustio priliku da stekne opipljiviju prednost. Na poslednji odmor otišlo se sa rezultatom 67:65.

Očajno su obe ekipe izgledali napadački u četvrtoj četvrtini, gde smo u prvih 5 minuta igre videli samo po 2 poena na obe strane. U naredna dva minuta videli smo trojku Marinkovića i polaganje Ivanovića što je bio prvi pogodak iz igre Podgoričana u ovoj deonici, na tri minuta pre kraja. Nikolić pogađa trojku za plus 6, da bi zatim Budućnost vezala 4 poena (75:73) što je bio rezultat na 25 sekundi do kraja kada je šampion ABA lige imao napad. Ivanović pogađa za dva uz faul, pa je Partizanu ostalo 7 sekundi za šut za pobedu. Na 6 sekundi do kraja Nikolić je fauliran ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje pa je sada Džikićeva ekipa imala napad za pobedu ali Ivanović ovoga puta nije bio uspešan.

Popović je otvorio produžetak sa 7 vezanih poena, da bi zatim Partizan odgovorio serijom od 6:0. Zahvaljujući greškama Pejdža i Zagorca Koti Klark je doneo svojoj ekipi 5 poena prednosti na 45 sekundi do kraja produžetka što je, ispostaviće se bilo dovoljno za pobedu – 87:90.

Partizan: Pejdž 12 (7as, 2uk), Aranitović 2, Marinković 19, Gegić 2, Gavrilović 3, Zagorac 15 (8sk, 2uk), Lendejl 16 (9sk, 2uk), Gagić 9, Nikolić 9.