PARTIZAN SLOMIO MORNAR U DRUGOM POLUVREMENU

Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale ABA Superkupa savladavši Mornar rezultatom 77:91 (18:22, 26:25, 19:20, 14:24)

Tokom cele prve četvrtine gledali smo izjednačen meč, na jednoj strani istakli su se Kerington koji je bio nemilosrdan u šutu sa distance i Mornar, njih dvojica bili su i jedini strelci u svojoj ekipi, dok je na drugoj tandem centara Lendejl – Gagić bio taj koji je predvodio crno-bele. Zahvaljujući dobroj odbrani Partizan je uspeo da se odlepi na plus 7 u poznoj fazi prvog perioda da bi Kerington svojom četvrtom trojkom smanjio prednost pred odlazak na prvi odmor – 18:22.

Zahvaljujući timskoj odbrani Partizan je ponovo uspeo da se odlepi na plus 7 (23:30) da bi zatim Šepard i Kenig doneli dobar ritam svojoj ekipi. Ponovo su crno-beli stegli odbranu a nakon trojke Marinkovića i naterali Pavićevića da zatraži tajm-aut pri rezultatu 37:45. Usledili su zakucavanje Lukovića i trojka Vranješa pa je morao ubrzo da reaguje i Čanak. Rezultat na kraju prvog poluvremena glasio je 44:47.

Mornar je, zahvaljujući Lukoviću bolje otvorio drugo poluvreme da bi zatim crno-beli zaigrali agilnije, timski, i uspeli ponovo da preuzmu inicijativu. Kako je treća četvrtina odmicala Partizan je predvođen Gagićem i Zagorcem preuzimao kontrolu nad igrom i u finišu ovog perioda ponovo stigao do maksimalnih 8 poena prednosti koju su Barani u poslednja dva napada uspeli da prepolove – 63:67.

Sjajna odbrana crno-belih koja je za skoro 5 minuta igre u poslednjoj četvrtini dozvolila Mornaru samo 3 poena ispraćena je i ofanzivnim učinkom, pre svih Nikolića i Marinkovića, pa je tim Nenada Čanka stigao do visoke prednosti – 66:82. Sve što su Barani uspeli do kraja utakmice je da jednom priđu na 10 poena zaostatka, pa su crno-beli rutinski priveli meč kraju – 77:91.

Partizan: Pejdž 7 (8as), Aranitović 2 (4uk), Marinković 16, Gegić 5, Pecarski 2, Gavrilović 5, Zagorac 9 (6sk, 6as, 4uk, 1bl), Lendejl 15, Gagić 23 (6sk), Nikolić 7 (4as), Tanasković.