KREĆE RUKOMETNA SEZONA, PARTIZAN NA STARTU SA METALOPLASTIKOM

Ovog vikenda zvanično će krenuti nova sezona superligaškog karavana.

U prvom kolu naš tim ne očekuje ni malo lak zadatak, jer je rival dobro poznat ekipa Metaloplastike, tim koji se dodatno pojačao tokom prelaznog roka i svakako je uz Dinamo iz Pančeva kao i naš tim jedan od glavnih favorita za plasman u plej-of.

Što se tiče kadrovskih promena koje je pretrpela naša ekipa tokom ovog prelaznog roka, tim su napustili najbolji golman lige prošle sezone Dejan Milosavljev koji je prešao u redove Vardara, dok je Aleksa Maksić pojačao subotički Spartak, a od skora je i najbolji strelac našeg tima u sezoni za nama Nemanja Živković promenio sredinu, te će od naredne sezone nositi dres novog učesnika SEHA lige ekipe Železničara iz Niša.

Sa druge strane iz redova Crvene zvezde je stigao Mladen Šotić koji je prošle sezone bio najbolji igrač tog tima i svakako da bi trebao da predstavlja pojačanje za naš mlad tim. Takođe se očekuje da se Partizan pred sam smiraj prelaznog roka pojača igračima koji su već nosili crno-beli dres, znaju šta je Partizan i znaju kako se osvajaju trofeji.

Od ove sezone Partizan će imati novog šefa struke, umesto Nenada Maksića koji je tokom ovih godina sa ekipom rastao i dostigao zavidan trenereski nivo, novi prvi trener našeg tima biće Bojan Butulija koji je tokom svoje igračke karijere mnogo dao Partizanu, a tokom poslednjih godina je pored velikog učinka na terenu dosta uticao na mlade igrače van njega.

Kao što je već rečeno Partizan će u prvom kolu dočekati Metaloplastiku, nakon toga sledi gostovanje u Zubinom Potoku ekipi Mokre Gore. Sistem takmičenja u odnosu na prethodnu sezonu ostao je nepromenjen. Ligu sačinjava 12 klubova, što znači da će se kroz ligaški deo odigrati 22 kola nakon čega će 4 prvoplasirane ekipe takmičenje nastaviti u plej-ofu sa još dva tima iz SEHA lige, ove sezone to su Vojvodina i Železničar. U plej-ofu se svi bodovi iz ligaškog dela takmičenja brišu.

Što se samih ambicija Partizana tiče neka realnost je svakako prolazak u plej-of i da se pokuša na mala vrata doći nadomak velikog rezultata kao što je to bio slučaj prošle sezone. Sve ono što je urađeno prethodnih godina pokazuje da je naš klub na pravom putu što daje nadu i optimizam pred početak nove sezone.

Utakmica Partizan Metaloplastika igra se u nedelju od 18h uz direktan prenos na RTS 2.