MIRKOVIĆ DEBITOVAO POBEDOM U DANSKOJ!

Fudbaleri Partizana savladali su Nordsjeland rezultatom 1:2 (0:1) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Na debiju Zorana Mirkovića crno-beli su slavili golovima Rikarda i još jednog debitanta, Gorana Zakarića.

Partizan je zapretio već u 3. minutu, nakon centaršuta Zakarića u idealnoj poziciji našao se Pantić međutim njegov udarac glavom bio je preslab.

Crno-beli su stigli do vođstva u 10. minutu kada je nakon kornera koji je izveo Pantić Rikardo bio taj koji se najbolje snašao u petercu domaćeg tima.

Narednih dvadesetak minuta proteklo je u terenskoj inicijativi danskog tima, međutim konkretnijih pokušaja da se ugrozi Stojković nije bilo.

Oko 30. minuta usledila je prava opsada Nilsenovog gola, najpre su gosti izveli tri uzastopna kornera a defanzivci Nordsjelanda uspeli da se odbrane da bi zatim usledila i kontra koja je okončana udarcem Zakarića pored gola iz solidne pozicije.

Prvi konkretniji pokušaj domaćih viđen je u 39. minutu kada je Olsen nezgodno šutirao sa nekih 15 metara iskosa ali je Stojković uspeo da odbije loptu.

U samom finišu gosti su imali odličnu šansu, Rikardo je sjajno uposlio Jankovića koji je izašao sam pred Larsena (premda iskosa) ali je golman domaće ekipe uspeo da odbrani njegov udarac.

Nordsjeland je od početka drugog poluvremena imao mnogo više loptu u nogama međutim Partizan je u 64. minutu došao do drugog gola, strelac je bio Zakarić koji je nakon sjajne asistencije Jankovića iza leđa odbrane prihvatio loptu, obišao Larsena i postigao svoj prvenac na debiju u crno-belom dresu.

Nakon loše intervencije Markovića Pedersen se našao u solidnoj situaciji ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio preko gola.

Smušenost i pometnja u odbrani gostiju kumovali su golu Rasmusena u 70. minutu.

Ponovo je Rasmusen zapretio u 77. minutu, ovoga puta sa distance ali je njegov udarac, srećom, završio pored leve stative Stojkovićevog gola.

Još jednom su domaći zapretili dva minuta kasnije ali je Smiljanić uspeo odlično da interveniše u srcu šesnaesterca i izblokira udarac.

U dobroj prilici našao se Rikardo u 88. minutu nakon centaršuta Miletića sa desne strane ali je loše zahvatio loptu i ona odlazi preko gola.

Partizan: Stojković, Miletić, Marković, Valijente, Miletić, Zdjelar, Kosović (78′ Nikolić), Pantić, Janković (90′ Enake), Zakarić (70′ Smiljanić), Rikardo.