CRNO-BELI UBEDLJIVI I U REVANŠU

Izabranici Miroslava Đukića slavili su i u revanšu identičnim rezultatom, Partizan – Rudar 3:0 (2:0).

Prvo uzbuđenje viđeno je u 10. minutu kada je Ivanović ušao u šesnaesterac Rudara i šutirao sa nekih 7-8 metara iskosa ali je golman gostiju uspeo da loptu izbaci u korner.

Partizan je poveo već u 11. minutu, nakon kornera videli smo uigranu akciju Sume i Đerleka koju je golom okončao Pantić.

Već minut kasnije Ožegović se sjajno izborio za loptu i šutirao sa ivice peterca iskosa ali Radović uspeva odbije u korner.

U 19. minutu videli smo interesantan pokušaj Mitrovića kada je sa nekih 60 metara probao da iznenadi Kljajića koji je loptu izbacio u korner.

Dobru priliku imao je Suma u 22. minutu ali je njegov šut završio na spoljnoj strani mreže uz levu stativu Radovićevog gola.

Na naredno uzbuđenje čekao se sam finiš prvog poluvremena, a onda je Ožegović duplirao vođstvo domaćih.

Dobro je povukao Ivanović u 54. minutu po desnoj strani, ubacio loptu na ivicu peterca gde je Pantić u punom trku šalje pored gola.

Nakon greške Markovića stopostotnu šansu imao je Bošnjak u 59. minutu ali je šutirao jako loše i direktno u Kljajića.

Ponovo su gosti mogli do gola nakon greške Markovića u 68. minutu, ali je Kljajić i ovoga puta bio uspešniji od Bošnjaka.

Veliku, veliku šansu imao je Zdjelar u 71. minutu kada je nakon centaršuta Tošića iz slobodnog udarca ostao sam pred golom gostiju, ali je Radović uspeo fenomenalno da interveniše. Nakon kornera i odbitka dobro je potegao Pantić sa distance ali lopta odlazi tik pored stative.

Malo je falilo da Pantić iskoristi grešku gostiju u 76. minutu ali je sebi dao prejak for nakon što je obišao Radovića.

U sjajnoj šansi našao se i Rikardo u 82. minutu nakon kontre i odličnog pasa Tošića ali je golman pljevaljske ekipe uspeo na vreme da mu uđe u šut.

Ono što mu nije pošlo za nogom u 82. minutu, Rikardu je uspelo minut kasnije.

Sjajnu akciju izveli su Đerlek i Pantić u 85. minutu ali je udarac našeg vunderkinda završio tik pored desne stative.

Ponovo je Pantić uspeo da obiđe Radovića u 88. minutu nakon sjajnog pasa Tošića, ali se mladi vezista nakon driblinga spetljao i šansa je otišla u nepovrat.

Nije imao sreće Rikardo u nadoknadi vremena, nakon još jednog dobrog driblinga šutirao je ka golu gostiju ali je njihov saveznik ovoga puta bila stativa.

Partizan: Kljajić, Enake, Miletić, Valijente (57′ Marković), Miletić, Zdjelar, Pantić, Ivanović, Đerlek, Suma (57′ Tošić), Ožegović (63′ Rikardo).