ROSTOV USPEŠNIJI OD CRNO-BELIH

Fudbaleri Partizana zabeležili su prvi poraz na pripremama u Sloveniji, u trećem test meču od izabranika Miroslava Đukića bio je uspešniji Rostov. Ruska ekipa slavila je rezultatom 0:2 (0:2).

Na početku utakmice fudbaleri Rostova koncentrisali su se na odbranu svog gola dok su crno-beli imali inicijativu u igri pa smo u prvih 10 minuta videli nekoliko dobrih napada ali bez konkretnije završnice nakon ubačaja Šehovića, Sume i Miletića.

Nakon nekoliko dobrih driblinga Suma je dobro šutirao sa distance u 19. minutu a nakon odbrane Abaeva Nikolić šutira preko gola.

Dva minuta kasnije, pravo niotkuda, Rostov dolazi u vođstvo golom Mirzova.

Na 2:0 povisio je Kalačev u 22. minutu nakon što je oduzeo loptu Pantiću.

U 25. minutu Marković je propustio dve prilike, najpre nakon centaršuta Sume a zatim i nakon kornera Pantića kada je mladi štoper tukao glavom iz izgledne pozicije ali se lopta od zemlje odbija preko prečke.

Ponovo je Suma u 29. minutu povezao nekoliko driblinga i šutirao sa distance ali je i ovog puta Abaev bio uspešniji.

Odmah u sledećem napadu zapretili su i Rusi preko Šambijeva ali njegov udarac na putu ka golu kači jednog od defanzivaca našeg tima i pogađa spoljni deo mreže.

U dobroj poziciji bio je Ivanović u 41. minutu ali je njegov udarac na ivici peterca izblokiran. Posle kornera Pantića Miletić je zakačio loptu a Marković nakon toga šutira pored gola.

Ponovo je Suma zapretio u 49. minutu sa distance ali i ovog puta golman ruskog tima bio je uspešniji.

Nezgodna situacija za Jovičića, nakon centaršuta Šadina u 52. minutu lopta preskače sve u šesnaestercu i nakon odbitka od zemlje odlazi malo iznad prečke.

Crno-beli su preuzeli inicijativu u narednih 12-13 minuta, viđeno je nekoliko lepih poteza Sume ali je konkretnije zapretio Rostov, preko Zujeva koji je dobro šutirao sa distance a Jovičić uspešno interveniše.

Ponovo se Marković našao u prilici u 71. minutu nakon kornera ali i ovoga puta lopta odlazi van okvira gola.

Dva minuta kasnije Suma je lepo pronašao Đerleka u srcu šesnaesterca ali je šut našeg vunderkinda Pesjakov lako ukrotio.

Nakon greške Šehovića u 76. minutu fudbaleri Rostova su dva puta šutirali ka golu Jovičića ali je oba puta golman našeg tima bio uspešniji, posebno je ostavila utisak prva odbrana nakon udarca Zujeva sa ivice peterca.

Dva puta je Nikolić probao da ugrozi Pesjakova u 85. minutu. Najpre je udarac napadača Partizana iz srca šesnaesterca izblokiran, da bi nakon kornera usledio još jedan, makazicama, ali lopta odlazi tik preko gola.

Sjajno je šutirao Đerlek sa ivice šesnaesterca u 89. minutu nakon povratne lopte Vulićevića ali je Pesjakov krajnjim naporom uspeo da loptu odbije u kornera. Nakon kornera Ožegović je šutirao tik pored desne stative.

Partizan: Jovičić, Miletić, Marković (83′ Vulićević), Mitrović, Šehović, Zdjelar, Pantić, Janković (68′ Đerlek), Suma, Ivanović (46′ Ožegović), Nikolić.