POBEDA NA STARTU PRIPREMA

Ekipa Miroslava Đukića savladala je u prvom test meču u Sloveniji Honved rezultatom 1:0.

Prvi pokušaj viđen je u 10. minutu, kada je Janković dobro probio po desnoj strani i poslao loptu pred peterac, gde Rikardo šutira iz prve, ali preko gola.

Ponovo preti Partizan u 18. minutu, Pantić nakon duplog pasa sa Sumom ulazi u šesnaesterac, i šalje jednu loptu paralelno sa gol-aut linijom, ali niko od njegovih saigrača ne uspeva da stigne do nje.

Crno-beli su poveli u 22. minutu, kada je Suma prihvatio dugu loptu Jovičića preko celog terena i lako matirao golmana Honveda.

Odmah u sledećem napadu zapretili su i Mađari, ali je jedan udarac iz dobre pozicije sa desne strane Jovičić lako ukrotio.

Malo je falilo da u 37. minutu Partizan duplira prednost, kada je nakon kornera Jankovića i udarca Nikolića Barat umalo loptu sproveo u sopstvenu mrežu, ali je Horvat bio priseban na liniji.

Novu sjajnu priliku imao je Rikardo dva minuta kasnije. Antonov nakon duplog pasa sa Sumom šalje loptu pred peterac, gde je napadač crno-belih lepo prihvata, ali iz izgledne situacije šutira preko gola.

Poslednju šansu u prvom poluvremenu imao je mađarski tim nakon uigrane akcije, kada je lopta iz prekida poslata na peterac, ali je Jovičić bio na visini zadatka.

Fantastičnim golom u 62. minutu Nikolić je duplirao prednost svog tima.

Dobar pokušaj Đerleka viđen je u 67. minutu, ali je udarac našeg vunderkinda završio tik preko prečke.

Minut kasnije Miletić umalo postiže autogol, ali srećom po crno-bele, stativa je bila njihov saveznik nakon nespretne intervencije.

Veliku šansu imao je Tavamba u 71. minutu, Urošević je centrirao po zemlji, ali je Kamerunac sa ivice peterca loptu poslao preko gola.

Dva minuta kasnije Jevtović je uputio sjajan udarac sa distance, ali je Horvat uspeo da odbrani nekako taj šut.

Nakon prekida i centaršuta Đerleka, Jevtović prebacuje loptu na drugu stativu, gde je Miletić za trenutak zakasnio da je smesti u gol. Igrao se 80. minut.

Već u sledećoj akciji Đerlek lepo odlaže za Tavambu, ali Kamerunac slabo šutira iz srca šesnaesterca.

Stopostotnu šansu imao je Ožegović u 87. minutu, kada je nakon sjajnog pasa Kosovića izašao sam pred Horvata, ali pokušaj driblinga napadača crno-belih nije urodio plodom.

Poslednju šansu na meču imao je Ivanović u nadoknadi vremena, ali je njegov udarac iz izgledne pozicije skrenut u korner.

Partizan: Jovičić (46′ Kljajić), Vulićević (62′ Urošević), Miletić (62′ Ostojić), Mitrović (62′ Miletić), Antonov (62′ Šehović), Zdjelar (62′ Jevtović), Pantić (62′ Kosović), Janković (62′ Ivanović), Suma (62′ Đerlek), Nikolić (62′ Tavamba), Rikardo (62′ Ožegović).