PORAZ U NOVOM SADU, RUKOMETAŠI ZAVRŠILI NA TREĆEM MESTU

Rukometaši Partizana okončali su sezonu porazom na gostovanju Vojvodini, koja je odbranila titulu šampiona Srbije. Novosađani su izuzetno zanimljiv meč dobili rezultatom 20:19 (12:8).

Važnost meča učinila je svoje, pa su obe ekipe loše ušle u isti, ranu fazu obeležio je veliki broj grešaka, a nakon prvih 10 minuta rezultat je glasio 3:3. Verkić je danas bio fenomenalan na golu Vojvodine, što su njegovi saigrači iskoristili da povedu sa 9:6. Zahvaljujući sjajnom izdanju iskusnog golmana i brzopletosti gostujućih rukometaša u napadu, Novosađani su na veliki odmor otišli sa vođstvom 12:8.

Partizan ni u nastavku ne uspeva da pronađe napadački ritam, Verkić je i dalje bio nerešiva enigma za crno-bele, što Vojvodina koristi da u ranoj fazi drugog poluvremena stekne visoku prednost – 15:9. Gosti su zaigrali mnogo čvršću odbranu koja je Vojvodinu potpuno izbacila iz ritma, konačno je proradio i napad, pa su Maksićevi izabranici vezali 4 gola. Tripković prekida seriju crno-belih, a zatim Minić i Milenković vraćaju svoju ekipu u igru – 16:15. Nakon nekoliko propuštenih šansi Živković preuzima odgovornost i sa 2 gola donosi izjednačenje – 18:18. Usledila je drama u samom finišu, u kome je Vojvodina uspela da stigne do pobede i, ispostaviće se, titule, nakon poraza Železničara u Šapcu.

Crno-beli su na kraju takmičenja završili na trećem mestu, ipak, iako nisu stigli ni do titule ni do plasmana u SEHA ligu, naši momci su pokazali da je budućnost našeg kluba svetla. Bila je čast i privilegija pratiti Nenada Maksića i njegovu ekipu u ovoj sezoni, čast našeg sportskog društva odbranjena je beskompromisnom borbom na svakoj utakmici.

HEJJJJ CRNO-BELI, VOLIMO VAS, VOLIMO VAS, VOLIMO!