CRNO-BELI BEZ FINALA

Košarkaši Partizana okončali su sezonu porazom u drugoj utakmici polufinalne serije rezultatom 73:81 (18:21, 20:16, 24:20, 11:24).

Gosti za nijansu bolje otvaraju meč zahvaljujući šutu sa distance, Partizan preko Vilijamsa-Gos i Gagića odgovara serijom 7:0 da bi usledile dve vezane trojke Crvene zvezde i Čanak biva primoran da taj nalet proba da preseče minutom odmora – 11:16. Njegova ekipa vezuje dva dobra napada preko Vilijamsa-Gosa i Šalića, pa je ekspresno reagovao i Topić. Sam finiš pripao je ipak gostima koji su na prvi odmor poneli prednost – 18:21.

Ranu fazu druge četvrtine obeležila je rafalna paljba sa obe strane, nakon čega je krenula i serija grešaka obe ekipe. Nakon tehničke Omića tandem plejmejkera pokreće domaćina i crno-beli nakon serije 11:0 stižu do vođstva (32:26), mada je utisak da Partizan nije dovoljno materijalizovao očajno izdanje Zvezde nakon uvodnih 5 poena. Nakon izlaska iz bonusa obe ekipe utakmica je u nastavku drugog perioda ušla u izuzetno spor ritam. Serija grešaka crno-belih omogućava gostujućoj ekipi povratak u meč. Rezultat na kraju poluvremena glasio je 38:37.

Partizan je mnogo bolje ušao u treću četvrtinu i nakon trojke Veličkovića posle nešto više od 4 minuta igre stigao do maksimalnih plus 9 (51:42). Nekoliko vezanih grešaka domaćih omogućava crveno-belima da predvođeni Omićem vežu 7 poena, a nakon tajm-auta koji je zatražio Čanak, Von i Vilijams-Gos odbijaju taj nalet. Gagić u samom finišu donosi dobar ritam svojoj ekipi, koja je na poslednji odmor mogla da nosi veću prednost da nije bilo Davidovca koji je držao crveno-bele u igri – 62:57.

Ročesti i Janković anuliraju prednost domaćih na početku poslednje deonice, da bismo zatim gledali pravu rovovsku bitku. Sjajnu četvrtinu igrao je Janković, koji sa Ročestijem donosi svojoj ekipi velikih 6 poena prednosti pred poslednja 3 minuta – 70:76. Veličković pogađa za dva uz dodatno slobodno bacanje, da bi zatim obe ekipe vezale nekoliko grešaka. Nakon što je Partizan propustio da se u tri navrata potpuno vrati u meč, Ročesti realizuje dva slobodna bacanja na 40 sekundi pre kraja. Nakon promašaja, a zatim i nesportskog faula Andrića gostujuća ekipa je u finišu održala prednost i izborila plasman u finale – 73:81.

Partizan: Vilijams-Gos 20, Von 12, Aranitović 5, Veličković 12 (7sk.), Andrić 3, Čakarević 5 (7sk.), Gagić 13, Šalić 3.