CRNO-BELI SAVLADALI DINAMO, ODLUKA O ŠAMPIONU U POSLEDNJEM KOLU

Rukometaši Partizana boriće se za titulu i/ili plasman u SEHA ligu u poslednjem kolu nakon što su na domaćem terenu savladali pančevački Dinamo rezultatom 33:32 (16:14).

Nakon što je Barudžić postigao prvi gol na meču, Partizan ponajviše zahvaljujući dobroj odbrani i realizaciji kontri odgovara sa 3 vezana gola. Gosti uspevaju da se konsoliduju, domaći igrači prave nekoliko grešaka, pa pri rezultatu 7:7 Maksić traži tajm-aut. Usledila je reakcija u vidu dva vezana gola Stevanovića, te je na isti način morao da postupi i trener gostiju iz Pančeva. Ostatak prvog poluvremena odigran je u izjednačenom ritmu, pa se na veliki odmor otišlo sa vođstvom crno-belih – 16:14.

Na istovetan način nastavljeno je i drugo poluvreme, Partizan je konstantno imao gol do tri prednosti. U 48. minutu DInamo je prvi put u drugom poluvremenu imao napad za izjednačenje, međutim, gosti greše, a na drugoj strani Stevanović realizuje sedmerac. Slavuljica odgovara golom, a zatim Milenković i Jokić vraćaju crno-belima tri gola prednosti (29:26) pred poslednjih 7 minuta. Jokić i Stevanović održavaju prednost naredna 4 minuta, da bi zatim usledila promena odbrane Pančevaca, koji su počeli da igraju flaster na Butuliji, što je dalo rezultata i u poslednja dva minuta ušlo se sa samo golom prednosti za domaće. Maksić reaguje minutom odmora, a zatim Radovanović postiže, ispostaviće se, gol za pobedu. Finiš je ipak bio dinamičan, Stojanović realizuje sedmerac, da bi zatim Radovanović u identičnoj situaciji kao u prethodnom napadu pogodio prečku, međutim brzopletost je koštala rukometaše Dinama prilike za izjednačenje, tako da su crno-beli zabeležili novu pobedu – 33:32.

Najefikasniji u našem timu bio je Stevanović sa 10 golova, pratio ga je Butulija sa 8, a po 5 su postigli Jokić i Milenković.

Odluka o šampionu i učesnicima SEHA lige ostavljena je za poslednje kolo, nakon što je i Železničar u Nišu savladao aktuelnog šampiona Vojvodinu. Našoj ekipi će za titulu, uz pobedu u Novom Sadu, biti potrebno da Železničar ne savlada u gostima Metaloplastiku.