PREOKRET U SURDULICI I TREĆI UZASTOPNI TROFEJ U KUPU ZA CRNO-BELE!

Fudbaleri Partizana odbranili su trofej u domaćem kupu savladavši u Surdulici Mladost rezultatom 1:2 (1:1).

Gledali smo dinamičan meč u Surdulici od prvog minuta, a nakon nekoliko interesantnih situacija pred oba gola Mladost u 21. minutu dolazi u vođstvo. Lepo je lopta kružila, Jovanović pronalazi desno Pavlovića, koji centrira po zemlji, Jevtović u želji da interveniše podiže loptu u vazduh i, ispostaviće se, asistira Tumbaseviću za vođstvo Lučanaca.

Partizan je stigao do izjednačenja deset minuta kasnije sjajnim golom Jankovića iz slobodnog udarca.

Crno-beli preuzimaju inicijativu u nastavku prvog poluvremena, dok se Mladost odlučila da strpljivo čeka priliku da ponovo ugrozi Stojkovića, ali konkretnijih pokušaja do odlaska na odmor nije bilo.

Nije manjkalo energije ni u nastavku utakmice, i ponovo smo videli nekoliko interesantnih situacija na obe strane u ranoj fazi drugog poluvremena.

Kako je vreme prolazilo Partizan je preuzimao inicijativu, koja je krunisana u 62. minutu. Najpre je nakon kornera Jankovića lopta došla do Miletića, koji pokušava da centrira, lopta je zakačila jednog od fudbalera Mladosti i umalo prevarila Rosića, koji je uspeo da je prebaci preko prečke. Nakon novog kornera lopta ide na Jevtovića, koji je prebacuje na drugu stativu, gde je Zdjelar smešta u praznu mrežu.

Ekipa Neška Milovanovića nije se predavala, ali nije ni uspela da ozbiljnije ugrozi Stojkovića sve do same završnice kada je Trifunović za tren zakasnio i propustio priliku da svom timu donese produžetke, a Lučanci su u nadoknadi vremena ostali i sa igračem manje na terenu nakon isključenja Pejovića. S druge strane, Đerlek je u dva navrata u samom finišu propustio priliku da dokrajči protivnika.

Partizan: Stojković, Vulićević, Miletić, Marković, Antonov, Jevtović, Zdjelar, Janković (90+6′ Tošić), Pantić, Ivanović (78′ Đerlek), Tavamba.