CRNO-BELE BEBE SRUŠILE ZVEZDU I DOŠLE NADOMAK TITULE

Vaterpolisti Partizana zabeležili su pobedu u okviru 10. kola Superlige Srbije. U susretu koji je verovatno odlučio pitanje šampiona Partizan – Crvena zvezda 10:7 (2:1, 2:1, 3:2, 3:3).

Od samog starta videlo se da je velika nervoza prisutna kod obe ekipe što je i sasvim logično imajući u vidu važnost meča. Ipak naš tim se posle prvih osam minuta nešto bolje snašao, te je sa prednošću od 2:1 okončao prvi period u svoju korist.

Gosti na startu druge četvrtine stižu do izjednačenja, da bi Partizan uzvratio sa 2 brza gola. Do kraja druge četvrtine mreže su mirovale, pa su izabranici trenera Ćirića rezultatom 4:2 otišli na veliki odmor.

Skoro pola treće četvrtine mreže su i dalje bile netaknute da bi ipak gosti najpre smanjili prednost a zatim naš tim uzvratio iz peterca, a nešto kasnije stigao prvi put do 3 gola prednosti. Videli smo još po gol na obe strane i Partizan je sa 7:4 ušao u poslednjih 8 minuta.

Na startu poslednjeg perioda Partizan dolazi do 4 gola prednosti, žilavi su bili izabranici trenera Savića, na sve načine su pokušavali da se vrate u meč, došli su na 2 gola zaostatka, ali je Farkaš fantastičnim pogotkom raspršio sve nade i veliko slavlje crno-belih je moglo da počne.

Ono što još jednom treba istaći da je ovo još jedna timska pobeda naše ekipe. Crno-beli su danas postigli 10 golova, a čak 9 igrača se upisivalo u strelce,jedino je Petar Tomić dva puta pogodio. Uz to treba napomenuti i sjajnog Dimitrija Rističevića koji je zaradio povredu na prošlom susretu u Novom Sadu, ali je stegao zube i vodio ponovo Partizan do pobede.

Bazen Banjica. Sudije: Golijanin i Raković. Isključenja: Partizan 14, Crvena zvezda 10. Peterci: Partizan 1 (1).

PARTIZAN: Rističević, Kasum, Farkaš 1, Lukić 1, Lazić 2, Tomić 1, Janković 1, Andrejević 1, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 1, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić . Trener: Ćirić.

Posle ove utakmice Partizan se još više učvrstio na prvoj poziciji ,trenutno ima 28 bodova iz 10 utakmica,4 više od prvog pratioca i u narednom kolu će u Nišu protiv Naisa imati priliku da napravi još jedan korak ka novoj šampionskoj tituli.