VATERPOLISTI STIGLI DO BITNIH BODOVA U NOVOM SADU

Vaterpolisti Partizana došli su do novog trijumfa u okviru devetog kola Superlige Srbije. U susretu protiv jedine ekipe koja je u dosadašenjem toku šampionata otkinula bodove našem timu, Vojvodina – Partizan 8:12 (4:3, 1:4, 1:4, 2:1).

Prva četvrtina protekla je u dosta izjednačenoj igri. Igralo se gol za gol, domaćin je bio nepogrešiv sa igračem više, Đorđe Vučinić je Partizan držao u rezultatskom egalu, ipak golom u poslednjim sekundama ovog perioda Vojvodina odlazi na prvi odmor sa prednošću 4:3.

Dosta su dugo mreže mirovale u drugom periodu, da bi Partizan sa igračem više poravnao preko Marka Manojlovića. Uskoro su izabranici trenera Ćirića preokrenuli rezultat u svoju korist, da bi odlična igra u odbrani tokom ovog perioda bila materijalizovana odlaskom na +2 (7:5). Ovaj rezultat bio je na snazi posle dve četvrtine.

Prvi gol u trećoj četvrtini postiže Vojvodina, nakon čega je usledila usledila furiozna igra našeg tima sa četiri vezana gola koju je zaokružio Radanović golom iz kontre. U ovom periodu je isključen trener Vojvodine zbog preterane nervoze.

Nastavila se serija našeg tima i u četvrtoj četvrtini, da bi ipak tim iz Novog Sada sa dva gola ublažio poraz.

Najviše u našem timu se istakao Đorđe Vučinić sa 3 gola, ali treba pre svega istaći odličnu timsku igru i da se čak sedam igrača večeras upisalo u strelce, uz još jedno izvanredno dirigovanje na golu kapitena Dimitrija Rističevića.

Bazen Slana Bara. Sudije: Stanojević i Virijević. Igrač više: Vojvodina 15 (7), Partizan 14 (6).

VOJVODINA: Filipović, Čabrilo, Marić, Tintor, Vasin, Prekogačić, Čuk 3, Ćatović 1, Rogač 2, Šulc, Vasić,Marčeta 1, Ristić, Tubić 1. Trener: Bilić.

PARTIZAN: Rističević, Kasum, Farkaš 2, Lukić 1, Lazić, Tomić, Janković, Andrejević 2, Manojlović 2, Radanović 1, Radonjić 1, Aksentijević, Belopavlović, Vučinić 3. Trener: Ćirić.

Posle ove pobede Partizan je na 25 bodova iz 9 utakmica, crno-beli su zadržali prvo mesto sa bodom ispred Crvene zvezde, sa kojom će naš tim u narednom kolu odigrati verovatno meč koji će nam dati odgovor na pitanje može li Partizan do četvrte uzastopne titule, dvadeset devete u svojoj bogatoj istoriji.