POBEDA ZA KRAJ PRVENSTVA

Ekipa Miroslava Đukića savladala je Spartak u poslednjem kolu domaćeg šampionata rezultatom 2:0 (2:0).

Partizan je poveo u ranoj fazi meča, već u 3. minutu Pantić postiže sjajan pogodak.

Celo prvo poluvreme obeležila je blaga inicijativa domaće ekipe, koja je krunisana još jednim pogotkom nakon sjajne akcije Ivanovića i Tavambe u 28. minutu.

To su ujedno bile i jedine dve situacije vredne pomena u prvom delu igre.

Prvo uzbuđenje u nastavku viđeno je u 58. minutu, kada je nakon lažnjaka Đerlek šutirao sa nekih 7 metara desno iskosa, ali je jedan od defanzivaca gostiju intervenisao pred gol-linijom.

U narednih nekoliko minuta viđene su još dve lepe akcije domaćih, ali je Lučić uspeo da ukroti udarce najpre Ivanovića, a zatim i Jovanovića.

Nova dobra akcija viđena je u 66. minutu kada je Pantić izašao sam ispred Lučića, odložio za Ivanovića, ali je lopta bila prejaka da bi je ofanzivac crno-belih stigao i smestio u praznu mrežu svog bivšeg kluba.

Nakon kornera Jankovića u 84. minutu lopta pada na volej Markoviću na ivici peterca, ali je i ovaj udarac golman Subotičana uspeo da ukroti.

Partizan: Stojković, Vulićević, Miletić, Marković, Antonov, Jevtović, Zdjelar, Đerlek (71′ Janković), Pantić, Ivanović (80′ Kosović), Tavamba (59′ Jovanović).