PALA I METALOPLASTIKA, SVE ZANIMLJIVIJA BORBA ZA TITULU

Rukometaši Partizana zabeležili su četvrtu pobedu u plej-ofu Superlige. Večeras na Banjici u sedmom kolu Partizan – Metaloplastika 30:27 (17:14).

Nakon početnog ispitivanja snaga usledila je furiozna igra našeg tima, nekoliko izvanrednih odbrana Milosavljeva praćenih sjajnom realizacijom u napadu i, kao rezultat toga, Partizan pravi seriju 6:0 i u ranoj fazi do prednosti od 7:2. Nedugo zatim naš tim je došao i do 6 golova prednosti u nekoliko navrata (10:4,11:5,12:6). Ipak, ušlo se nešto kasnije u jurnjavu koja je više odgovarala gostima, koji su do poluvremena prepolovili razliku, te se rezultatom 17:14 otišlo na veliki odmor. Ukupan broj golova u prvih trideset minuta najbolje govori o tome koliko se brz rukomet igrao.

Kreće Metaloplastika dosta bolje u drugo poluvreme i vrlo brzo dolazi do vođstva od 19:18, nakon čega je usledio odgovor našeg tima preko Radovanovića i Stevanovića. Ponovo je naš tim znatno digao nivo odbrane, a na krilima Butulije, Jokića i Milenkovića Partizan odlazi na 4 gola prednosti (26:22). Darko Stevanović diže razliku na 5 golova na manje od 15 minuta do kraja, da bi usledila serija gostiju od 3 gola koju prekida Stevanović. Metaloplastika se ne predaje i preko Trkulje prilazi na samo gol zaostatka, da bi Živković postigao najvažniji gol na utakmici za 2 razlike na 2 minuta do kraja .Tačku na ovaj susret nakon tajm-auta trenera Maksića stavio je Luka Minić.

Ponovo se u našim redovima najviše istakao Darko Stevanović sa 8 golova, Nemanja Živković dodao je 5, a Bojan Butulija i Vuk Milenković 4. Golmani su večeras zbirno ubeležili 8 intervencija (Milosavljev 5, Trnavac 3).

Posle ove pobede naš tim je na trećoj poziciji sa osam bodova. Do kraja šampionata ostala su još tri kola, a naredni meč izabranike trenera Maksića čeka narednog četvrtka, kada će u dvorani Šumice od 18h igrati protiv Crvene zvezde.