STOTKA U VALJEVU

Ekipa Nenada Čanka zabeležila je ubedljivu pobedu u poslednjem kolu regularnog dela domaćeg prvenstva savladavši u gostima Metalac rezultatom 78:101 (27:28, 19:26, 13:20, 19:27).

Prva četvrtina bila je izuzetno izjednačena, Turbić i Zekavičić na jednoj, a Marinković i Vilijams-Gos na drugoj strani uveli su svoje ekipe u dobar napadački ritam. Domaći su u jednom dužem periodu imali blagu rezultatsku prednost, međutim, u finišu četvrtine Partizan preuzima kontrolu, a trojkom Marinkovića 7 sekundi pre kraja i stiče minimalnu prednost pred prvi odmor – 27:28.

Početak druge četvrtine protekao je u potpunosti u znaku Marinkovića, koji pokreće svoju ekipu – crno-beli su polako ali sigurno preuzimali kontrolu, da bi nakon poena Gagića na dva minuta do kraja poluvremena prvi put stekli i dvocifrenu prednost – 41:51. Mala kriza u nastavku omogućila je domaćima da na poluvreme odu sa jednocifrenim zaostatkom – 46:54.

Drugo poluvreme Partizan otvara serijom 8:0 na krilima Veličkovića i Vilijamsa-Gosa. Dobra igra, pre svih Čakarevića, održavala je prednost gostiju koja je u jednom trenutku išla i na maksimalnih plus 18, da bi košarkaši Metalca u završnici trećeg perioda uspeli da koliko-toliko smanje zaostatak – 59:74.

Poslednja četvrtina bila je formalnost, sve što je domaća ekipa uspela bilo je da u jednom trenutku priđe na 12 poena zaostatka, da bi crno-beli u nastavku u laganom ritmu uvećavali prednost, pa čak u finišu nakon 5 vezanih poena Vona povedu sa 26 razlike. 13 sekundi pre kraja Mikulić trojkom postavlja konačan rezultat – 78:101.

Partizan: Vilijams-Gos 19 (5uk.), Von 15, Si 9, Jovanović, Marinković 26 (6sk.), Veličković 14, Andrić 8, Čakarević 2, Brajma 2, Gagić 4, Šalić 2.