LOŠA IGRA I UBEDLJIVA POBEDA

Košarkaši Partizana su slavili protiv Dinamika rezultatom 87:71, nakon što se ekipa Mute Nikolića držala u egalu sve do poslednjeg perioda.

U dobrom napadačkom ritmu su crno-beli odigrali prvu četvrtinu i tako ublažili defanzivne propuste, najčešće na liniji za tri poena. U ovom periodu se istakao Vanja Marinković sa 7 datih poena.

Početak druge deonice je bio prilično neefikasan i ispresecan čestim ličnim greškama na obe strane. Pokazalo se da ekipa Partizana bez Gosa i Veličkovića na terenu ima veliki problem u napadu, ali Dinamik to nije uspeo da iskoristi i smanji razliku. Ipak, bivši igrač Partizana, Andreja Stevanović, nakon ulaska u igru vezuje dva pogotka za 3 poena i smanjuje prednost crno-belih na samo 5 poena (40:35). Ta razlika je bila aktuelna i nakon prvih 20 minuta igre (44:39).

Tim Miroslava Nikolića je odlično otvorio drugo poluvreme i serijom 10:0 prešao u vođstvo. Partizan je doveo utakmicu u egal, ali nikako nije mogao da se odlepi rezultatski, pa je na kraju treće četvrtine bio samo jedan poen ispred Dinamika.

Ipak, crno-beli najpre dobrom odbranom, a zatim i sigurnim napadom uspevaju da odu na osetniju razliku sredinom finalnog perioda. U istom ritmu je Partizan nastavio do kraja i tako sprečio iznenađenje nakon poraza od FMP-a u prošlom kolu KLS-a.

Partizan: Vilijams-Gos 19 (8as.), Von 15, Marinković 10, Aranitović, Si 10, Gagić 6, Veličković 8, Čakarević, Andrić 11, Brajma 4, Šalić 4, Pecarski.