PARTIZAN UBEDLJIV U SPENSU

Košarkaši Partizana zabeležili su i šestu uzastopnu pobedu u domaćem šampionatu savladavši u gostima Vojvodinu rezultatom 62:88 (15:25, 14:20, 17:23, 16:20).

Utakmica je počela u izuzetno izjednačenom ritmu, dugo su Gagić na jednoj i Janjić na drugoj strani bili jedini strelci u svojim ekipama. Gagić je uskoro dobio podršku i ostalih saigrača pa je Partizan preuzeo kontrolu nad utakmicom i na prvi odmor poneo dvocifrenu prednost – 15:25.

Košarkaši Vojvodine agresivno su ušli u drugu četvrtinu i naterali Nenada Čanka na tajm-aut u ranoj fazi nastavka. Ulaskom Vilijamsa-Gosa gostujuća ekipa je uspela da stabilizuje igru u daljem toku drugog perioda pa su nakon alej-upa Brajme na veliki odmor poneli velikih 16 poena prednosti – 29:45.

Nakon serije 8:2, koja je uključivala i potez večeri, alej-up u režiji Vona i Sija, Partizan vrlo brzo po početku drugog poluvremena dolazi do maksimalnih plus 22. Premda su crno-beli veći deo treće deonice odigrali ležernije, domaći tim nije uspeo da smanji pomenuti zaostatak pa se na poslednji odmor otišlo sa rezultatom 46:68.

Crno-beli su u potpunosti ležerno odigrali poslednju četvrtinu, u jednom trenutku imali i plus 29. Vojvodina je u jednom trenutku uspela da se trgne i koliko-toliko uspe da upristoji zaostatak, međutim, Partizan je ponovo u laganom ritmu vratio visoku prednost, a utakmica je okončana rezultatom 62:88.

Partizan: Vilijams-Gos 16 (12as), Von 8, Si 6, Aranitović, Jovanović, Marinković 10, Veličković 3 (9sk), Andrić 16, Čakarević (7sk, 2uk), Brajma 11, Gagić 9 (11sk), Šalić 9.