LEPOTICA JANKOVIĆA NEDOVOLJNA ZA BODOVE

Fudbaleri Partizana poraženi su u Novom Sadu od ekipe Vojvodine rezultatom 2:1. Kombinovani sastav crno-belih nije bio kadar ni bod da osvoji u meču u kojem je Marko Janković upisao 100. nastup u Partizanovom dresu.

Već u 11. minutu domaći tim je došao u prednost preko Jovančića koji je nakon loše rekacije odbrane Partizana rutinski matirao golmana Jovičića.

Brzo su crno-beli preuzeli inicijativu, dominirali u posedu i počeli stvarati šanse. Najpre je Janković snažnim šutem sa nekih 25 metara bacio Rockova na muke, a zatim je i Zdjelar nakon centaršuta Tošića glavom poslao loptu preko prečke.

Simbolično, u 26. minutu Marko Janković postiže prelep pogodak na svom jubileju. Posle dobre varke telom Partizanov vezista je desnom, slabijom nogom, fantastično pogodio suprotan ugao i tako poravnao rezultat.

Do kraja prvog poluvremena Vojvodina je imala dve izgledne šanse, ali promene rezultata nije bilo.

Na oko pola sata pre kraja Zoran Tošić je promašio pravi zicer. Dobro je Pantić proigrao Jankovića na boku, nakon čijeg ubacivanja na peterac Bambi ispred prazne mreže promašuje celu loptu.

Gol odluke pao je u 76. minutu kada je nakon dobro izvedenog prekida, Radovanović bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu Partizana.

Nastavili su crno-beli potragu za pogotkom, pa je tako u 80. minutu nakon dobrog prodora Jankovića po desnoj strani i još bolje povratne lopte, Ožegović sa svega 10 metara prebacio gol.

Došlo je par minuta kasnije do nepotrebnih čarki na terenu, a živce je izgubio Saša Zdjelar pa je nešto ranije morao na tuširanje.

Pokušao je Ožegović još jednom do kraja meča, dobro je šutirao glavom nakon prekida, ali je Rockov bio siguran.

Partizan: Jovičić, Miletić, Jevtović, Marković, Antonov, Zdjelar, Pantić, Janković, Tošić (86′ Ilić), Suma (63′ Ožegović), Ivanović.