VRŠAC RAZBIJEN U PIONIRU

Košarkaši Partizana su u večerašnjoj utakmici zabilježili ubjedljivu pobjedu protiv ekipe Vršca rezultatom 108:66.

Ekipa Vršca je u prvoj četvrtini pružala solidan otpor sve do posljednih minuta, kada Partizan rolom Marka Čakarevića dolazi na maksimalnih +9. Taj period je završen 25:16.

U drugoj četvrtini Partizan pravi seriju 15:4 i odlazi na 20 razlike. Izabranici Nenada Čanka su ovog puta odlučili da se ne opuštaju i na poluvremenu si imali fenomenalnih +28, rezultat je bio 61:33.

Drugo poluvrijeme je bilo rutiniranje posla, tokom trećeg perioda Partizan je često bio na 30+ poena viška, u jednom momentu čak i okruglo 40. Ipak Vršac je smanjio tu razliku pa je treći kvartal završen rezultatom 89:56 za Partizan.

Četvrta četvrtina je bila identična prethodnoj, Partizan je održavao prednost, na kraju su i pobijedili maksimalnim plusom, rezultat je na kraju glasio 108:66.

Najefikasniji u ekipi Partizana je bio Najdžel Vilijams – Gos sa 20 poena, čemu je dodao i 6 asistencija za samo 18 minuta u igri. Amida Brajma je ostvario dabl – dabl, ubacio je 15 poena, uz 100% šuta iz igre, i uhvatio 10 skokova za indeks od 26. Marko Pecarski je takođe odigrao fenomenalnu utakmicu, ubacio je 15 poena i uhvatio 13 skokova za indeks od 27. Bondža Si je takođe uz 6 poena imao i 7 asistencija.

Partizan: Vilijams-Gos 20 (6as), Si 6 (7as, 2uk), Tadić 2, Aranitović 3, Jovanović 5, Marinković 14, Pecarski 15 (13sk), Andrić 9, Čakarević 9, Brajma 18 (10sk), Gagić 10.