VRHUNSKA PARTIJA ĐORĐA IVANOVIĆA I SIGURNA POBEDA

Fudbaleri Partizana upisali su nova tri boda nakon pobede nad Radničkim iz Niša rezultatom 3:1. Može Miroslav Đukić da bude zadovoljan izdanjem svog tima u napadu, ali je odbrana crno-belih ponovo pokazala brojne slabosti.

Mogla je publika na stadionu u Humskoj 1 da uživa u dinamičnom prvom poluvremenu sa dosta šansi na obe strane. Mladi Đerlek je prvi zapretio Nišlijama kada je u 4. minutu nakon duplog pasa sa Tošićem šutirao pravo u golmana Šaranova.

U 12. minutu odličan šut Babića sa 20 metara fantastičnom intevencijom je ukrotio golman Jovičić. Ipak, samo minut kasnije iz kornera, koji je došao posle odlične Jovičićeve odbrane, Radnički je došao u vođstvo. Centaršut na drugu stativu je jedan igrač niškog tima vratio na peterac gde je sam bio Pavkov. Pokušao je Marko Jevtović da spreči pogodak, ali bezuspešno.

Nije se dugo čekalo na odgovor crno-belih, samo tri minuta kasnije Đorđe Ivanović je matirao Šaranova na asistenciju Pantića. Nakon dobrog pasa iz sredine Ivanovićev šut je golman gostiju najpre odbranio, ali se Ivanović najbolje snašao posle odbitka i tako postigao prvenac u dresu Partizana.

Nastavio je najbolji igrač Superlige iz jesenjeg dela da se bori, ali utisak je da nije imao previše sreće u samim završnicama akcija. Čak su mu i sudije “ukrale” jedan pogodak kada je dosuđen ofsajd Nemanje Atonova, nakon čijeg centaršuta je Ivanović zatresao mrežu, iako je očigledno bio u liniji sa poslednjim igračem odbrane Radničkog.

Ipak je Đorđe Ivanović nagrađen za veliko zalaganje u prvom poluvremenu kada je u 44. minutu po drugi put zatresao mrežu Bojana Šaranova. Posle duplog pasa na strani sa Tošićem, pa zatim još bolje varke telom Ivanović je uputio nezaustavljiv udarac u suprotni ugao i time zatvorio prvo poluvreme.

Prvu veću šansu u drugom poluvremenu su imale Nišlije kada je Pavkov u 51. minutu sa samo pet metara loptu poslao visoko preko prečke.

To je trgunlo crno-bele koji su u 57. minutu po treći put matirali golmana Radničkog. Ponovo je najzaslužniji bio Đorđe Ivanović koji je nakon solo prodora sa leve strane poslao odličnu povratnu loptu do Tošića kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Poslao je trener Đukić u 67. minutu na teren kapitena Sašu Ilića sa željom da unese sigurnost u redove crno-belih.

Imao je Ivanović odličnu šansu na deset minuta pre kraja da kompletira het-trik i tako stavi krunu na obu blistavu partiju. Izašao je Đorđe jedan na jedan sa Šaranovim, ali mu je nedostajalo koncentracije i smirenosti u odsudnom trenutku.

Dobio je zaslužen aplauz igrač meča, Đorđe Ivanović, kada je u samom finišu meča umesto njega na teren ušao Đorđe Jovanović.

Još jedna značajna greška arbitara na ovom meču desila se u zaustavnom vremenu kada je zbog ofsajda prekinuta akcija crno-belih, iako je Armin Đerlek dobro ispratio zadnju liniju Radničkog i čini se izbegao nedozvoljenu poziciju.

Partizan: Jovičić, Antonov, Jevtović, Marković, Miletić, Zdjelar, Pantić, Đerlek, Tošić (75′ Janković), Ivanović (89′ Jovanović), Ožegović (67′ Ilić).