TOŠIĆ „OBRIJAO LALATOVIĆA”

Fudbaleri Partizana naneli su Čukaričkom prvi poraz u 2018. godini Ekipa Miroslava Đukića slavila je rezultatom 2:1 (1:0), a meč je imao zanimljivu uvertiru u miks zoni kada je trener gostiju napomenuo da će se obrijati tek kad njegova ekipa izgubi u ovoj polusezoni.

Partizan je poveo u 18. minutu. Grešku Drinčića iskoristio je Zdjelar da loptu pošalje ka Ožegoviću, napadač crno-belih dodaje do Tošića, a iskusni vezista se sjajno snalazi i uspeva da matira Belića.

Veliku šansu imao je Ivanović u 29. minutu. Nakon sjajnog pasa u prostor Jevtovića, Antonov atraktivnim dodavanjem pronalazi u srcu šesnaesterca Ivanovića, koji šutira iz izgledne pozicije direktno u Belića.

Malo je nedostajalo da Mitrović postigne autogol nakon kontre i centaršuta Drinčića u 40. minutu, ali je, srećom po crno-bele, lopta otišla preko gola.

U nadoknadi vremena Drinčić šalje odličnu loptu iza leđa odbrane domaćih, Belaković uspeva da prebaci Stojkovića, ali pred golom crno-belih interveniše Mitrović.

Četrdesetak sekundi u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Čukaričkom da postigne gol. Nakon velike greške Zdjelara, Belaković donosi izjednačnje „Brđanima”.

Usledio je pritisak crno-belih i nekoliko zanimljivih situacija, ali je najbolju priliku imao Čukarički u 71. minutu, kada je Docić ubacio jednu opasnu loptu u peterac, ali su zajedničkim snagama uspeli da intervenišu Stojković i Jevtović. Nažalost, u toj situaciji Jevtović je povredio svog golmana, pa je Stojković morao da napusti igru.

Odlično je probio Pantić po desnoj strani u 79. minutu, poslao povratnu loptu, a šut Antonova jedan od defanzivaca Čukaričkog uspeo da skrene dovoljno da lopta ode pored desne stative.

Najlepša akcija domaćih viđena je u 81. minutu, kada Ilić upošljava Tavambu, Kamerunac odlaže za Tošića, koji postiže svoj drugi gol na meču.

Ponovo je sjajnu priliku imao Ivanović u 88. minutu nakon greške Bogosavca, ali je ponovo uspešniji bio Belić.

Ni u trećem pokušaju, dva minuta kasnije, Ivanović nije bio uspešan. Tavamba ga je odlično uposlio, ali njegov šut sa oko 7 metara iskosa desno Belić vrhovima prstija skreće u korner.

Partizan: Stojković (74′ Jovičić), Miletić, Marković, Mitrović, Antonov, Jevtović, Zdjelar (65′ Ilić), Tošić, Pantić, Ivanović, Ožegović (69′ Tavamba).