PARTIZANU DRAMA U „PIONIRU”

Košarkaši Partizana su u vrlo tvrdoj završnici pobijedili ekipu FMP-a rezultatom 94:90 (27:22, 23:27, 19:23, 25:18).

Na početku utakmice odmah se istakao Bondža Si sa 8 datih poena. Partizan je u tim trenucima često slao ekipu FMP-a na liniju bacanja, što su oni iskoristili i prvi period je završen rezultatom 27:22 za Partizan. U drugoj četvrtini Partizan je igrao lošu odbranu, razigrao se Nenadić, koji je odigrao izvanrednu partiju. Partizan je ovu četvrtinu izgubio rezultatom 23:27, pa je rezultat na poluvremenu glasio 50:49 za crno-bele. Da druga četvrtina ne bude najgora večeras, potrudila se naša ekipa koja je treću četvrtinu odigrala kao „Mutin” Partizan. FMP je imao i 10 poena prednosti, ali zahvaljujući Gosu i Marinkoviću, Partizan je to smanjio na -3 pred odlučujućih 10 minuta. U 4/4 ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a u završnicu utakmice se ušlo sa rezultatom 89:87 za Partizan, da bi Đorđe Gagić zakucao i time, prema mišljenju mnogih, završio utakmicu. Da drama još potraje, pobrinuo se Nenadić trojkom kojom je približio svoju ekipu na samo poen zaostatka. Ipak, tačku je stavio Sani Aranitović trojkom iz ugla poslije greške u odbrani FMP-a.

Najefikasniji u ekipi Partizana su bili Najdžel Vilijams-Gos sa 26 poena, 10 asistencija i 5 skokova. Pratio ga je Marinković sa isto toliko poena, a dobru utakmicu je imao i Amida Brajma sa 13 poena, 6 skokova i 2 blokade.

Partizan: Vilijams-Gos 26 (10as), Si 8, Aranitović 10 (6sk), Jovanović, Marinković 26, Pecarski 4, Andrić, Čakarević 3, Brajma 13 (6sk, 3bl), Gagić 2, Šalić 2.