BREJK KOŠARKAŠICA NA STARTU FINALNE SERIJE

Košarkašice Partizana odlično su započele finalnu seriju protiv velikog rivala. U prvoj utakmici u Železniku Crvena zvezda – Partizan 73:80 (15:22, 24:10, 15:24, 19:24).

Izvanredno su crno-bele započele ovaj duel, trojkom Olge Stepanović već je bilo +10 (14:4). U 5. minutu, razlika je kasnije išla i do 12, da bi se domaćin stabilizovao i sa pristojnim zaostatkom od 7 poena otišao na prvi odmor.

Jedini lošiji period na današnjoj utakmici bila je druga četvrtina, kada Crvena zvezda pravi seriju, dolazi do vođstva 24:22, a do poluvremena razlika se uvećala do 39:32.

Domaćin iz Železnika postiže prve poene u trećoj četvrtini i dolazi do maksimalnih +9, a zatim naše košarkašice postepeno tope prednost rivala. Olga Stepanović je bila sjajna u tim trenucima – njenom serijom poena prilazi se na zaostatak od 4 poena (47:43), a njenom trojkom nešto kasnije Partizan prilazi na samo pola koša zaostatka (50:49). Do kraja ovog perioda crno-bele su uspele da vrate prednost na svoju stranu, i to trojkom Bojane Vulić uz zvuk sirene, tako da je pred poslednji kvartal naš tim ušao sa preimućstvom od 56:54.

Partizan je nastavio sa odličnom igrom i u četvrtoj četvrtini, ali mora se istaći dosta čudan sudijski kriterijum u tim trenucima. Naime, dosuđena su po dva sumnjiva faula Ivanki Matić i Milici Špikić, tako da su sve najiskusnije košarkašice Partizana ušle u samu završnicu sa 4 penala, a na liniju penala su u skoro svakom napadu u četvrtoj četvrtini išle košarkašice Crvene zvezde. Čak 13 faulova je dosuđeno našem timu u ovoj četvrtini. Ipak, kao i u Kupu, važnu trojku pogađa Ešli Klasen za +6 (69:63) na 3 i po minuta do kraja susreta, a može se reći da je svaku sumnju oko večerašnjeg trijumfa razrešila Marija Cvetković trojkom na stotinak sekundi do kraja za 76:67, tako da su crno-bele bez većih problema privele ovaj meč kraju.

Najviše poena u Partizanu večeras je postigla Ešli Klasen 22, Olga Stepanović ubacila je 19 uz 10 skokova, dok je Ivanka Matić postigla 14 poena uz 12 uhvaćenih lopti.

Meč broj 2 ove serije igra se u petak od 20:30h, kada će Partizan biti domaćih u Hali sportova „Ranko Žeravica” na Novom Begradu.