PORAZ U VEČITOM DERBIJU

Ekipa Miroslava Đukića poražena je na gostovanju večitom rivalu rezultatom 2:1 (2:0).

Domaćin je poveo u 18. minutu, kada je Radonjić iskoristio prostor ostavljen od strane defanzivaca crno-belih i matirao nemoćnog Stojkovića.

Nakon greške štopera Miletića i otete lopte, Pešić duplira vođstvo svog tima. Igrao se 21. minut.

Dva minuta kasnije, nakon slobodnog udarca i vraćene lopte u peterac, Ben se loše snašao i, srećom po grogirane crno-bele, propustio priliku da ugrozi Stojkovića.

Ponovo je pretio Radonjić u 31. minutu, kada je nakon greške Jankovića lopta stigla do njega, ali ovoga puta njegov udarac iskosa sa leve strane šesnaesterca Stojković brani.

Partizan je prvi put kako-tako zapretio u 39. minutu, kada je nakon pasa Tavambe Ožegović šutirao sa desne strane iskosa, ipak, bez previše problema za Borjana.

Desila se nova greška gostiju i sevnula je kontra po desnoj strani, Pešić šalje oštru loptu ka petercu, Srnić kasni, a zatim i Ben loše zahvata, te prilika odlazi u nepovrat.

Premda je bilo kakvih-takvih pokušaja na obe strane, na prvu situaciju vrednu pomena čekalo se do 87. minuta, kada je Tošić sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali je Borjan vrhovima prstiju uspeo da interveniše i loptu odbije u korner.

U šestom minutu nadoknade ponovo je slobodan udarac izveo Tošić, ovoga puta sa suprotne strane. Borjan jedva loptu odbija do prečke, a nakon toga Grujić dosuđuje penal nad Ožegovićem, koji sa bele tačke postavlja konačan rezultat.

Nakon gola crno-belih došlo je do tenzija, pa su isključeni Suma i Donald.

Partizan: Stojković, Vulićević, Miletić, Marković, Miletić, Zdjelar, Pantić, Janković (88′ Suma), Đerlek (53′ Tošić), Tavamba (81′ Ivanović), Ožegović.