ODBOJKAŠI SE VRATILI U SUPERLIGU

Nakon situacije da se prvi put u istoriji kluba takmiče u nižem rangu, odbojkaši Partizana su se od večeras ekspresno ponovo vratili u društvo najboljih.

U četvrtom i, ispostaviće se, odlučujućem meču baraža za popunu Superlige, meč Partizan – Niš završen je sa 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:19) i ukupnim rezultatom od 3:1 Partizan je slavio u ovoj seriji.

Sve je počelo kako treba po naš tim. Poveli su crno-beli u ranoj fazi seta 5:1 i održavali prednost do sredine ovog perioda. Tada pri rezultatu 13:10 Nišlije prave ogromnu seriju 9:2 i dolaze do 4 poena prednosti (19:15) pred završnicu seta. Međutim, sjajnim servisima Nedeljkovića Partizan vezuje 6 poena, vraća prednost na svoju stranu, ali ekipa Niša izjednačuje na 21:21. Međutim predvođena Lukićem i Jovanovićem naša ekipa pravi seriju od 4 poena i osvaja prvi set rezultatom 25:21.

Ponovo je Partizan nešto bolje ušao u set, imali su crno-beli u par navrata 2 poena prednosti na početku seta. Poenom Huzejrovića su poveli i sa +3 (10:7). Međutim kao i u prvom setu, sledi  pad u igri i serija rivala koji ovoga puta prednost od  19:15 nije ispuštao iako su u samom finišu seta crno-beli pripretili na 24:23, gosti su ipak nakon tajm-auta osvojili poen i rešili drugi period u svoju korist.

Treći set ovoga puta tim iz Niša nešto bolje započinje i dolazi vrlo rano do prednosti od 3 poena (8:5). Usledio je odgovor našeg tima u vidu serije 8:1, te su crno-beli stekli prednost od 13:9. Prišle su Nišlije vrlo brzo na poen zaostatka, ali je sama završnica seta u potpunosti pripala Partizanu, koji je rezultatom 25:19 okončao ovaj deo susreta.

Kako je završio treći, tako je započeo četvrti set – sjajnim servisima Jovanovića Partizan dolazi do vođstva od 6:2 i tera trenera gostiju na tajm-aut. Ni nakon kraćeg predaha situacija se nije mnogo promenila, naš tim vrlo brzo dolazi i do 6 poena prednosti (9:3). Održavala je naša ekipa tu prednost od 6 poena, sve do rezultata 13:7, kada rival osvaja 3 vezana poena, prepolovljuje prednost i tera trenera Nikolića na tajm-aut. Usledila je odlična reakcija našeg tima nakon tajm-auta, kada su Lekić, Lukić i Jovanović dominirali na terenu, Partizan je osvojio 6 poena zaredom i stekao ogromnu prednost od 9 poena (19:10) pred završnicu seta. Usledilo je malo opuštanje, ali su ipak crno-beli bez većih problema ovaj set, meč i seriju priveli kraju, te će se od naredne sezone ponovo takmičiti u najvišem rangu.

Rastko Jovanović je večeras ostvario najviše poena u našoj ekipi, ukupno 24, 16 je zabeležio Vukašin Nedeljković, a 12 Ilija Lukić.

Od naredne sezone Partizan će ponovo imati obe sekcije u Superligi i verujemo da nas u budućnosti čeka mnogo pobeda i trofeja, jer svi preduslovi da se to ispuni postoje.