KOŠARKAŠICE U FINALU ŽKLS

Crno-bele devojke izborile su plasman u finale plej-ofa domaćeg prvenstva savladavši u drugom meču u gostima ekipu Kraljeva rezultatom 56:66 (16:14,20:18, 12:16,

Prva četvrtina bila je izuzetno izjednačena, ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu, da bi taj period ipak dobile domaće rezultatom 16:14.

Vrlo brzo u drugoj četvrtini Kraljevčanke preuzimaju kontrolu i tokom većeg dela ovog perioda održavaju prednost 4-6 poena razlike, a na poluvreme se otišlo sa rezultatom 36:32.

Dobar deo deo treće četvrtine gledali smo identičnu situaciju da bi, kako je vreme odmicalo, naše devojke su, na krilima Ivanke Matić i Milice Mitrović počele da preuzimaju kontrolu i do kraja ove deonice uspele da stignu prednost domaćih sa poluvremena – 48:48.

A onda se upalila mašina! Odbrana crno-belih u potpunosti izbacuje iz ritma domaću ekipu, dok naše devojke raznovrsnom igrom u napadu lagano preuzimaju inicijativu i do kraja meča stižu do dvocifrene razlike i pobede koja naš tim vodi u finale i borbu za naslov šampiona Srbije.

Partizan: Matić 23 (8sk), Špikić 9 (5sk), Stepanović 9, Vidović, Klasen 5, Mitrović 5, Janković, Cvetković 2, Vučković 11, Vulić 2.