BREJK U NIŠU ZA VOĐSTVO U SERIJI

Odbojkaši Partizana napravili su jedan od tri potrebna koraka ka povratku u elitni rang takmičenja ubedljivo savladavši u Nišu istoimenu ekipu rezultatom 0:3 (20:25, 21:25,

Prvi set domaći otvaraju sa tri vezana poena da bi crno-beli odgovorili serijom od 5:0. Dugo smo u nastavku gledali izjednačenu igru sve do samog finiša, kada pri rezultatu 20:20 poentira Lekić a nakon dve greške Nišlija Lukić sa dva vezana poena donosi vođstvo našem timu.

U drugom setu gledali smo rovovsku borbu za svaki poen, ekipe su se smenjivale u vođstvu da bi zatim gledali finiš skoro identičan prvom setu. Pri rezultatu 20:20 gosti dodaju gas i na krilima Meljanca dobijaju i ovaj set.

Za nijansu lakše naši odbojkaši dobili su i treći period, u ranoj fazi preuzeli su kontrolu nad igrom, održavali sigurnu prednost koja se uglavnom kretala od 2 do 4 poena, i ponovo u finišu prelomili domaću ekipu.

Najefikasniji u našem timu bio je Ilija Lukić sa 15 poena, 13 je dodao Raško Jovanović.

Naredni meč igra se u subotu od 16 časova, a domaćin je naša ekipa.