RUKOMETAŠI OBEZBEDILI PLEJ-OF

Rukometaši Partizana slavili su na domaćem terenu protiv ekipe Metaloplastike rezultatom 29:25 (15:10). Crno-beli su ovom pobedom i matematički obezbedili nastup u plej-ofu.

Bolje su beogradski crno-beli otvorili duel i u prvih pet minuta, na krilima Živkovića, došli do rezultata 3:1. Istom merom su odgovorili i gosti, pa je na kraju prvih deset minuta rezultat bio poravnat. Svoj doprinos je u nastavku dao i Stevanović, Partizan je ubrzo vodio 7:5. U trenucima sa igračem manje istakao se Butulija, te se izjednačio na listi strelaca sa Živkovićem i Stevanovićem sa po 3 gola. Za razliku od Šapčana, igrači Partizana su odlično odigrali u situaciji sa igračem više i tako stigli do prednosti od 5 golova. Do kraja prvog poluvremena se igralo gol za gol, a na isteku prvih 30 minuta semafor je pokazivao 15:10 u korist Partizana.

Za razliku od prvog poluvremena, drugi period igre je bolje otvorila Metaloplastika i smanjila zaostatak na samo 2 gola. Istini za volju, rezultatskom prikljucku gostiju je kumovao i veliki broj promašenih zicera crno-belih. Uhvatili su gosti i potpuni rezultatski priljučak na 15 minuta do kraja. Tada Partizan veže dva gola sa igračem više, a golman Milosavljev brani sedmerac. Sa 4 gola prednosti činilo se da je Partizan rešio pitanje pobednika, ali prava drama je tek sledila. Nemogućnost da se postigne pogodak i vrlo raspoloženi gosti u napadu doveli su do nove rezultatske neizvesnosti. Ipak, na 4 minuta do kraja Metaloplastika nije iskoristila situaciju sa čak dva igrača više dok su rukometaši Partizana konačno uspeli da nađu put do mreže protivnika i tako otišli na +3. To je bio i presudni momenat ovog meča u kom su crno-beli slavili konačnim rezultatom 29:25.

Partizan će naredni meč u Rukometnoj Super Ligi Srbije odigrati protiv ekipe Šamota 65, 14. aprila.