ČASTAN PORAZ ZA KRAJ SNA O PLEJ-OFU

Vaterpolisti Partizana poraženi su na Banjici u okviru 17. kola Regionalne vaterpolo lige. Ekipa Juga iz Splita slavila je rezultatom 8:10 (1:1, 3:3, 1:1, 3:5).

U ne previše sadržajnom prvom periodu prvi su do vođstva došli gosti, ali nije dugo trebalo momcima u crno-belim kapicama da dođu do izjednačenja. Do kraja prvog osmominutnog perioda, osim jednog promašaja Partizanovih vaterpolista, nije bilo više uzbuđenja.

Za razliku od prve četvrtine, u drugoj je publika mogla da bude mnogo zadovoljnija prikazanom predstavom. Odlično su crno-beli ušli u ovaj period, za nešto manje od dva minuta je prednost iznosila dva gola. Međutim, gost je za minut igre ekspresno izjednačio. Usledio je period u kom su odbrane bile u žiži dešavanja, sve do 13 sekundi pre kraja prvog poluvremena, kada Partizan postiže gol iz igre. Nažalost, Jug na samo 5 sekundi do kraja koristi situaciju sa igračem više i poravnava rezultat pred veliki odmor.

Nakon uzbudljive završnice drugog poluvremena, usledila je još jedna tvrda deonica, bez mnogo lepote u igri. Ovog puta je gostujuća ekipa prva povela, na šta je Partizan odgovorio golom na drugoj strani, te se u finalni period ušlo sa izjednačenim rezultatom.

Isplivalo je na površinu neiskustvo mladog tima Partizana u poslednjoj četvrtini. Zapravo je sam početak četvrte deonice bio poguban po crno-bele. Što sa peterca, što iz igre, Jug je došao do tri gola prednosti i tako prelomio ovaj dvoboj na Banjici. Borili su se igrači Partizana do poslednje kapi znoja, čak i stigli na samo gol zaostatka na 30 sekundi pre kraja, ali su Dubrovčani golom u poslednjim sekundama meča samo overili pobedu.

Ovaj poraz i definitivno ostavlja plej-of izvan domašaja Partizana. Crno-beli će jedino preostalo kolo Regionalne lige igrati u Splitu, protiv ekipa Jadrana. Boriće se za prestiž u tom meču, jer je upravo Jadran bio glavni konkurent Partizanu za 4. mesto koje vodi u plej-of. Taj duel je na programu 24. marta.