KOŠARKAŠICE SEZONU U REGIONALNOJ LIGI OKONČALE PORAZOM

Košarkašice Crvene zvezde su slavile protiv naših devojaka rezulatatom 78:61 (16:14, 21:14, 16:23, 25:10).

Obe ekipe su loše otvorile meč, dugo su se mučile u ofanzivi, da bi, kako je četvrtina odmicala, pronašle kakav-takav ritam i na prvu pauzu otišle sa rezultatom 16:14 u korist protivničke ekipe.

Vrlo brzo po početku druge četvrtine domaće pri rezultatu 19:16 prave seriju 8:0 i održavaju vođstvo do kraja poluvremena. Iako su naše devojke u nekoliko navrata pretile, snage za potpuni povratak u meč u tom trenutku nije bilo. Na poluvreme se otišlo sa vođstvom domaćih 37:28.

U trećoj četvrtini usledila je mnogo bolja igra crno-belih. Ponajviše zahvaljujući šutu za tri poena gošće su polako ali sigurno stizale prednost crveno-belih, da bi se u završnici trećeg perioda u potpunosti vratile u meč – 53:51.

Na našu žalost, to je bilo sve od crno-belih devojaka, domaće košarkašice u potpunosti preuzimaju inicijativu u poslednjoj četvrtini i ubedljivom igrom stižu do pobede dvocifrenom razlikom.

Košarkašice Partizana okončale su takmičenje u regionalnoj ligi na petom mestu sa 6 pobeda i 8 poraza.

Partizan: Stepanović 8 (5sk.), Matić 7 (7sk.), Vidović 6 (7sk.), Mitrović 9 (6sk.), Klasen 11 (6as., 2uk.), Janković 5, Mitić, Spikić, Vučković 7, Cvetković 8.