RUTINSKA POBJEDA NA BRDU

„Parni valjak” je rutinski pobijedio Čukarički rezultatom 0:2 i stigao do nova 3 boda.

Osnovni razlog današnje rutinske pobjede crno-belih jeste izvanredna taktika Miroslava Đukića, koji je prepustio posjed ekipi Čukaričkog i na polukontre i kontre riješavao situacije. Bilo je pitanje vremena kada će Partizan prvi put matirati Kirovskog, a to se desilo u 20. minuti poslije sjajne akcije. Zdjelar je iz jedne gužve uputio odličnu loptu ka Ožegoviću, koji glavom prebacuje ka Tavambi, a on, žargonski rečeno, „otresa” štopera Čukaričkog i izlazi sam pred Kirovskog i rutinski ga matira. Nije se dugo čekalo na drugi gol Partizana – poslije jedne gužve lopta je došla do Ožegovića koji je, kako se u prvi mah činilo, otišao previše lijevo, ali je onda izvanredno šutnuo u suprotni ugao golmana Čukaričkog, te je poslije 23 minuta igre na Banovom brdu rezultat glasio 0:2. Partizan je nastavio sa prilikama, najbolju je imao Janković, koji je ostao 1 na 1 protiv Bogosavca, ali je bivši bek našeg tima odlično odreagovao i intervenisao. Janković je još jednom pokušao u nastavku, kada je bio malo sebičan, pa je njegov pokušaj lobovanja lako ukrotio Kirovski. U drugom poluvremenu je Partizan bez problema priveo utakmicu kraju. Ožegović se požalio na povredu desne prepone, pa ga je zamijenio Đorđe Ivanović. Posebno treba naglasiti da je Stojković danas bio gotovo besposlen. Bila je ovo jedna od boljih utakmica ekipe Miroslava Đukića ove sezone u našoj ligi.

Sledeći meč naš tim igra protiv ekipe Javora u Ivanjici, u okviru Kupa u srijedu od 13 časova, a naredni ligaški meč protiv ekipe Radnika iz Surdulice u Humskoj za 7 dana u 19 časova.