OBILIĆ IZNENADIO ANEMIČNI PARTIZAN

Rukometaši Obilića priredili su iznenađenje, savladavši na Banjici favorizovani Partizan rezultatom 25:29 (14:15).

Crno-beli su mnogo bolje ušli u meč i na krilima raspoloženog Maksića ekspresno stigli do opipljive prednosti – 4:1. Pri rezultatu 5:2 Petković se odlučio za kombinovanu odbranu, što je izbacilo naše rukometaše iz ritma i omogućilo Obiliću potpuni preokret – 5:6.

Živković i Milenković uspevaju da na trenutak probude domaću ekipu, međutim, naši momci ulaze u kontraritam i Obilić vezuje tri gola – 7:10. Pri rezultatu 8:11 Petković traži tajm-aut, što je, paradoksalno, omogućilo Partizanu da se vrati u meč na krilima energije koju su doneli Pižurica i Milenković. Do kraja poluvremena igralo se gol za gol, a u poslednjem napadu domaćih Radović brani zicer Maksiću i gosti na odmor odlaze sa golom prednosti – 14:15.

Partizan otvara drugo poluvreme sa dva brza gola, pa smo narednih nekoliko minuta gledali izjednačenu igru. Nažalost, crno-beli u potpunosti padaju i pri rezultatu 20:20 omogućavaju gostima da naprave seriju od 5:0, koja će se ispostaviti ključnom za konačan ishod.