PARTIZAN PORAZOM U „DRAŽENOVOM DOMU” OKONČAO UČEŠĆE U ABA LIGI!


Ekipa Partizana porazom je završila ovogodišnji nastup u ABA ligi. Bez povređenih Veličkovića, Gosa i Šalića naš šampion pružio je dobru partiju, ali to nije bilo dovoljno za pobedu. Na kraju Cedevitа – Partizan, 85:75 (20:21, 18:18, 25:19, 22:17).

Partizan je prvu ćetvrtinu dobro otvorio, ali je nakon nekoliko minuta usledio manji pad u igri, gde se Cedevita serijom 10-3 odvojila na +7. Naš šampion je brzo reagovao i četvrtinu završio minimalnom prednošću 20-21.

Tamo gde je stao u prvoj, Partizan je nastavio u drugoj deonici, u kojoj je sjajnom odbranom i dobrom igrom u tranziciji stigao do maksimalnih +11. Ponovo je usledio manji pad u igri, sličan sredini prve četvrtine, te se Cedevita vratila u egal, pa čak i povela. Takav scenario izazvale su pre svega brza i nerezonska rešenja naše ekipe. Nekoliko teških šuteva pogodila je ekipa iz Zagreba, ali im naš šampion nije ostao duzan, te je uzvratio poenima Bandže Sija i Sanija Aranitovica. Na odmor se otislo vođstvom Partizana 38-39.

I treću deonicu Partizan je dobro otvorio, 2-7, ali se Cedevita vratila serijom grešaka naših igrača u odbrani, iz kojih su dolazili otvoreni šutevi. U poslednju četvrtinu ušlo se rezultatom 63-58 za domaćina.

Cedevita je sjajno šutirala u poslednjoj deonici i to joj je, čini se, donelo pobedu. Partizan se držao dobrih 38 minuta, ali to nije bilo dovoljno za pobedu. Treba reći da je ekipa iz Zagreba na ovom meču pogodila čak 14 trojki. Pored činjenice da je naša ekipa nastupila bez tri veoma bitna igraca, Veličkovića, Gosa i Šalica, deluje da je šansa za pobedu postojala. Bilo kako bilo, Partizan ABA ligu završava porazom i sa osvojenim 5. mestom.

Partizan: Von 20, Si 9 (8sk.), Aranitović 10 (6as.), Marinković 2, Pecarski 7, Gavrilović 2, Andrić 8 (3uk.), Čakarević 3, Gagić 14 (7sk.).