VAŽNA POBEDA KOŠARKAŠICA

U okviru 21. kola ŽKLS košarkašice Partizana zabeležile su veoma bitnu pobedu protiv ekipe Kraljeva, rezultatom 81:61 (27:23, 10:14, 18:10, 25:14).

Obe ekipe su na početku susreta bile vrlo raspoložene za igru, otuda i nešto veći broj poena. Crno-bele su uglavnom imale blagu rezultatsku prednost, a tim iz Kraljeva je neprekidno održavao priključak. Problem za naš tim bila je činjenica da su već u prvoj četvrtini Ivanka Matić, Ešli Klasen i Rada Vidović imale po dva prekršaja. Poenima Milice Spikić i Ivanke Matić košarkašice Partizana ipak rešavaju prvi period u svoju korist rezultatom 27:23.

U nastavku nije viđena toliko efikasna igra. Naš tim je održavao prednost, poenima Milice Mitrović povele su sa 7 poena razlike (36:29) na tri minuta do kraja poluvremena. Nažalost, prvo poluvreme nije završeno na pravi način, te je ekipa Kraljeva na veliki odmor otišla sa samo poenom zaostatka (38:37). Svakako, najveće opterećenje za naš tim pred nastavak susreta bio je broj ličnih grešaka najboljih košarkašica.

Za razliku od prethodnih mečeva, ovoga puta je treći period odigran na znatno višem nivou. Sa dve trojke Milice Mitrović razlika je ponovo otišla na sedam poena. Nakon prilaska gošći na 48:45, usledila je serija crno-belih, koju su pokrenule Matić i Klasen, te je ekipa Partizana prvi put stekla dvocifrenu prednostu u 28. minutu susreta (56:45). Do kraja četvrtine ponovo se desio prazan hod u fazi napada, međutim, ni gošće to nisu kaznile, pa se sa rezultatom 56:47 ušlo u poslednjih 10 minuta.

Prve poene u poslednjoj četvrtini postiže ekipa Kraljeva, ali onda Ivanka Matić vezuje 7 poena i odvodi naš tim na +14 (63:49), terajući protivničkog trenera da zatraži tajm-aut. Do kraja susreta prednost crno-belih je rasla i do +21 u nekoliko navrata, tako da će i način na koji je ostvarena pobeda dosta značiti na polju samopouzdanja pred naredne mečeve.

Najviše poena kod crno-belih postigla je Ivanka Matić, čak 30 uz 9 skokova, 15 poena je ubacila Milica Mitrović uz 10 skokova, Olga Stepanović je takođe imala 15 poena, dok je 8 pridodala Ešli Klasen.

Posle ove pobede košarkašice Partizana će izvesno ligaški deo okončati na drugoj poziciji i u polufinalu ih očekuje okršaj protiv večerašnjeg rivala.

Naredni duel crno-bele očekuje u okviru regionalne lige u utorak u Železniku protiv ekipe Crvene zvezde, a nakon toga, narednog petka i subote, sledi završnica Kupa. Naš tim će u petak u Banji Koviljači igrati u polufinalu protiv ekipe Radivoja Koraća.